UMK w prestiżowych regatach

Michał Smolana (dyrektor Zarządzający BMW Dynamic Motors), prof. Andrzej Sokala (prorektor UMK ds. studenckich i polityki kadrowej) oraz wioślarze Mirosław Ziętarski, Patryk Przekopski i Bartosz Leszczyński fot. Andrzej Romański

Osada z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu weźmie udział w 54. edycji Head of the Charles Regatta - jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez wioślarskich na świecie. Sponsorem strategicznym wyjazdu jest BMW Dynamic Motors.

Head of the Charles Regatta zostaną rozegrane w dniach 20-21 października 2018 r. w Bostonie, pod murami Uniwersytetu Harvarda. W wydarzeniu uczestniczyć będzie ponad 11 tysięcy zawodników z całego świata, którzy zmierzą się w kilkudziesięciu wyścigach na rzece Charles.

UMK będzie reprezentowany w regatach po raz drugi – sportowcy z toruńskiego Uniwersytetu zadebiutowali w zawodach w 2014 r. jako pierwsza w historii polska osada, która rywalizowała w HOCR. Podobnie jak przed czterema laty nasi wioślarze wystartują na dystansie 4800 metrów w kategorii ósemek ze sternikiem. W skład zespołu wchodzą:

• sternik Daniel Trojanowski – czterokrotny olimpijczyk z Aten 2004 (8. miejsce), Pekinu 2008 (5. miejsce), Londynu 2012 (7. miejsce), Rio de Janeiro 2016 (5. miejsce), zdobywca 3. miejsca Mistrzostw Świata, trzykrotny Mistrz Europy oraz trzykrotny Wicemistrz Europy;
  • Mirosław Ziętarski – olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016 (4. miejsce), dwukrotny Wicemistrz Świata i dwukrotny Wicemistrz Europy oraz dwukrotny Akademicki Mistrz Świata, złoty medalista Pucharu Świata;
  • Robert Fuchs – olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016 (5. miejsce), dwukrotnie plasował się na 3. miejscu Mistrzostw Świata, Akademicki Mistrz Świata, Wicemistrz Europy;
  • Karol Leszczyński – uczestnik Pucharu Świata Seniorów 2017, zdobywca 3. Miejsca Mistrzostw Świata (U23), Akademicki Mistrz Świata, brązowy medalista Mistrzostw Świata;
  • Filip Leszczyński – dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata U23, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata;
  • Bartosz Leszczyński – dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata U23, uczestnik Mistrzostw Europy, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata;
  • Patryk Przekopski – uczestnik Mistrzostw Świata U23, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata;
  • Olaf Malinowski – dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata U23, uczestnik Mistrzostw Europy, brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata;
  • Damian Krawitowski – brązowy medalista Mistrzostw Świata U19.

To bez wątpienia najbardziej utytułowany zespół w Polsce.

Opiekunem zespołu podczas udziału w HOCR będzie dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK dr Marcin Kilanowski, absolwent Uniwersytetu Harvarda.

Wydarzenie na Facebooku

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.