tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Wielki triumf Patrycji Lorkowskiej podczas MP w kolarstwie torowym

Zdjęcie ilustracyjne

Nasze kolarki, uczestniczki Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec w dniach 16-18 września zdobyły grad medali w Mistrzostwach Polski Elity w kolarstwie torowym. To był wyjątkowy udany start dla Patrycji Lorkowskiej – studentki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, która zdobyła aż 4 medale Mistrzostw Polski!

Wspólnie z koleżankami z zespołu Patrycja Lorkowska i Karolina Karasiewicz stanęły na najwyższym stopniu podium wyścigu drużynowego na dochodzenie. Torunianki wygrały z zespołem Mat Atom Deweloper Wrocław. Podium tej konkurencji uzupełnił II zespół TKK Pacific Nestle Fitness.

Patrycja Lorkowska triumfowała w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 3km. Był to znakomity występ studentki UMK, który owocował tytułem mistrzowskim. Znakomita passa nie opuściła Patrycji Lorkowskiej w scratch oraz wyścigu punktowym, w których to torunianka zajęła 3 miejsce, zdobywając kolejne – tym razem dwa brązowe medal Mistrzostw Polski.

W organizowanym w dn. 19 września VII Memoriale im. Stanisława Szozdy – kryterium uliczne, który stanowił finał Mistrzostw Polski torunianki zajęły 2 miejsce, a w klasyfikacji generalnej stanęły również na podium – zdobywając brązowy medal.

To niesamowity wytęp dla Patrycji Lorkowskiej, Karoliny Karasiewicz – studentek Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ale także dla całego zespołu TKK Pacific Nestle Fitness. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, tak spektakularnych osiągnięć.