Brązowy medal Anety Rygielskiej

6-11 września w Gliwicach rozgrywane były XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie. W zawodach tych rywalizowało łącznie 139 zawodniczek z 16 krajów: Armenia, Cypr, Czechy, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Szwecja, Słowacja, Szwajcaria, Serbia, Węgry.

Wśród reprezentantek Polski nie zabrakło doświadczonej Anety Rygielskiej – studentki Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

Aneta Rygielska od początku turnieju wiodła prym. W swojej pierwszej walce studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pokonała reprezentantkę Węgier Lucę Hamori 4:1. Swoją drugą walkę z niemiecką zawodniczką również wygrała, by ulec dopiero w walce ostatniej. Aneta Rygielska musiała uznać wyższość obywatelki Serbii, zdobywając brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Śląska 2021.

Podczas turnieju studentka UMK doznała kontuzji łuku brwiowego. Jednak nawet to, nie zatrzymało jej w walce o medale.

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów sportowych!