Jubileuszowa X edycja RUN TORUŃ

Za nami jubileuszowa X edycja RUN TORUŃ – zwiedzaj ze Zdrowiem 2021. Bieg w ramach obu dystansów – 5km i 10 km. ukończyło łącznie 1040 zawodników. W ramach X edycji RUN TORUŃ rozegrano również klasyfikację akademicką – studentów i doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Klasyfikacje te zdominowali studenci wychowania fizycznego i sportu oraz pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Sportowego.

Na dystansie 5 km w klasyfikacji studentów i doktorantów zwyciężyła Kubińska Klaudyna studentka kierunku finanse i rachunkowość z znakomitym wynikiem 00:19:49, druga na mecie była Weronik Głowacka (administracja) z imponującym rezultatem 00:22:59. Podium uzupełniła Aleksandra Mazela (wojskoznawstwo) z wynikiem 00:31:29. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy był Mikołaj Zięba z kierunku wychowanie fizyczne i sport uzyskując rezultat 00:16:09, za nim do mety dobiegł student tego samego kierunku – Damian Chojnacki z czasem 00:17:32. Trzeci uplasował się Zawieja Jan, student kierunku pedagogika 00:18:42

W klasyfikacji pracowników UMK najlepsza na dystansie 5 km okazała się Anna Bajlmer z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego WPIA, która uzyskała czas 00:27:10. Druga na mecie zameldowała się mgr Anna Michalska z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, która debiutując na tym dystansie uzyskała rezultat 00:28:57. Trzecia w klasyfikacji była Agnieszka Wichtowska z Katedry Nauk Podstawowych i Podklinicznych Instytutu Medycyny Weterynaryjnej z wynikiem 00:33:35.

Ubiegłoroczny triumfator dystansu 5 km profesor UMK – Mieczysław Kunz ponownie wywalczył mistrzowski tytuł pośród mężczyzn z wynikiem 00:21:24, drugi na mecie był z-ca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK –  mgr Tomasz Górzyński z czasem 00:25:28, a podium uzupełnił Marcin Lewicki z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, który uzyskał wynik 00:29:12.

Na dwa razy dłuższym dystansie wśród studentek i doktorantów UMK zwyciężyła Wiktoria Kirijanovski, studentka kierunku biologia sądowa z czasem 00:45:59, przed Pauliną Żuchowską (wychowanie fizyczne i sport) , która na mecie zameldowała się z wynikiem 00:54:42, trzecia na podium była Martyna Adamska (ekonomia) uzyskując czas 00:58:57. Klasyfikację mężczyzn zwyciężył Paweł Skowroński (zarządzanie) z czasem 00:42:46, drugie miejsce zajął Paweł Dąbrowski - 00:43:10 (geoinformacja środowiskowa), a trzecie Jędrzej Solarz (archiwistyka i zarządzanie dokumentacją)) z rezultatem 00:49:13.

Najlepsza wśród pracowników okazała się Agnieszka Ludwiczak z Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu UMK - 01:00:47, druga na mecie była Dorota Wojdyło z Działu Socjalnego Administracji UMK – z wynikiem 01:04:04, a podium dopełniła Kruk Natalia z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego WPiA z czasem 01:05:17.

Mistrzostwo na dystansie 10 km obronił Piotr Kasprzyk z Zespołu Administracyjno-Gospodarczego WSP z wynikiem 00:38:40, drugi na mecie był Mateusz Maciejewski z Katedry Nieliniowej Analizy Matematycznej uzyskując wynik 00:46:35, trzeci był Sumowski Marcin reprezentujący Katedrę Historii Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej UMK z wynikiem 00:53:25

Wszystkim studentom, doktorantom i pracownikom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika serdecznie gratulujemy startu jak również osiągniętych rezultatów sportowych. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejną edycję RUN Toruń!