strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Ciemno przed oczami i meta – upragniony olimpijski medal zdobyty!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. PZTW

Słyszałam tylko Agnieszkę, która krzyczała – srebro, srebro!. Aż do mety o niczym innym już nie myślałam – to sportowe podsumowanie dnia, wyjątkowego nie tylko dla społeczności akademickiej ale i dla całego kraju. Studentka socjologii Katarzyna Zillmann wraz z Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Marią Sajdak zdobyły upragniony, pierwszy dla Polski, srebrny medal olimpijski!

Kobieca czwórka podwójna zaliczana była do faworytek, które miały walczyć o medale olimpijskie. Po znakomitych występach podczas Mistrzostw Świata wszyscy spodziewaliśmy się dobrego występu naszych reprezentantek podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polki od początku mocno wystartowały i miały prawo liczyć się w rywalizacji o medale. Tempo udało się podtrzymać do końca wyścigu i wywalczyć srebrny medal Igrzysk Olimpijskich – pierwszy medal dla reprezentacji Polski w Tokio! Walka ta, nie była jednak łatwa. Polki dały z siebie wszystko! Od połowy wyścigu reprezentantki Holandii zaczęły dystansować się od Polek, które znalazły się na niefortunnej 4 pozycji. Pomimo podejmowanych prób, Nasze reprezentantki długo nie mogły dogonić rywalek.

Emocje sięgały zenitu, gdyż wyścig wkraczał w fazę decydująca. W końcówce Polski spisały się fenomenalnie i nie tylko znacznie oddaliły się od 4. osady ale wyprzedziły również znajdującą się na 2. pozycji Niemki. Tak znakomity finisz zapadnie w pamięci jeszcze na długo. Zdobyty przed czwórkę podwójną srebrny medal jest absolutnie zasłużony. Sama Katarzyna Zillmann, studentka Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na co dzień  zawodniczka AZS UMK Toruń, tak komentuje wyścig:

Generalnie było dobrze. Wystartowałyśmy, trzeba było uwierzyć w swoje umiejętności techniczne. Ogarnęłyśmy się, Agnieszka powiedziała: brąz, srebro. Ciemno przed oczami i meta. I jestem srebrną medalistką olimpijską. To spełnienie moich marzeń. To srebro po tych wszystkich tegorocznych perypetiach smakuje naprawdę dobrze!

Student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Mirosław Ziętarski w dwójce podwójnej uplasował się na 6. miejscu, zaś czwórka Fabiana Barańskiego studenta Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej ostatecznie uplasował się na 4. lokacie.

pozostałe wiadomości