strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Przed Nami kumulacja sportowych emocji

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Polskie Wiosła PZTW

Po trudach treningowych okresu przygotowawczego przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności podczas tzw. imprez docelowych. Choć miniony rok nie należał do łatwych, a decyzja o przesunięciu Igrzysk Olimpijskich nie każdego uszczęśliwiła  – Nasi studenci nie tracą wiary i woli walki.

W sobotę o godzinie 18:00 w hotelu Lider w COS-OPO Wałcz odbyło się uroczyste wręczenie nominacji olimpijskich dla polskich wioślarzy. Nasi reprezentanci wywalczyli prawo startu w sześciu konkurencjach. W gronie powołanych sportowców nie zabrakło studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Olimpijski sen rozpoczął się dla Katarzyny Zillmann i Mirosława Ziętarskiego – uczestników Programu Kariery Dwutorowej student-sportowiec UMK. Katarzyna Zillmann wystartuje w ramach czwórki podwójnej kobiet w składzie z  Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak.

Studentka UMK tak komentuje start w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Celujemy w medal. Nie rozpatrujemy żadnych innych opcji w tym momencie – deklaruje Zillmann. Zdaniem zawodniczki recepta na sukces jest prosta – trzeba szybciej płynąć. – Wykonujemy te zadania, które polecił nam trener i idziemy cały czas do przodu. Wiadomo, miałyśmy trochę falstart w tym sezonie, ponieważ dotknęły nas różne kontuzje czy sytuacje związane z pandemią, głównie samym koronawirusem, ale rozpędzamy się – kończy wioślarka*.

* źródło: https://cos.pl/5497/katarzyna-zillmann-co-nas-nie-zabije-to-nas-wzmocni

Natomiast Mirosław Ziętarski powalczy w dwójce podwójnej z Mateuszem Biskupem. Student Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie pierwszy raz debiutował na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro. Wystąpił wówczas w czwórce podwójnej razem z Mateuszem Biskupem, Wiktorem Chablem i Dariuszem Radoszem. Osada ta, w eliminacjach zajęła drugie miejsce, co pozwoliło awansować do finału. Olimpijską rywalizację zakończyli na miejscu 4.

Podczas wspomnianego  spotkania w COS Wałcz zostały wręczone także nominacje na  Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Impreza ta, już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się w Racicach. W gronie powołanych sportowców znalazło się dwóch reprezentantów AZS UMK sekcji wioślarskiej: Oskar Streich – uczestnik Programu Kariery Dwutorowej student-sportowiec UMK oraz Tomasz Skurzyński. Podczas mistrzowskich zmagań rywalizować będą w ramach kadrowej ósemki.

Wszystkim studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu życzymy powodzenia!

 

pozostałe wiadomości