strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Zdjęcie ilustracyjne

Po trzech tygodniach od Mistrzostw Europy Poznań stał się ponownie stolicą sportowych emocji. Rozegrane w miniony weekend Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie to wielki triumf reprezentacji Polski oraz Naszej studentki – Julii Walczak.

Julia Walczak to studentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Jest uczestniczką Programu Kariery Dwutorowej student-sportowiec oraz znakomita „kanadyjkarką”. W rozgranych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy wraz z Aleksandrą Jacewicz zdobyły brązowy medal w konkurencji C2 na dystansie 200 metrów z rezultatem 45.850. O włos uległy reprezentacji Rosji, która przekroczyła linie mety z czasem 45.343. Konkurencję te wygrały Mołdawianki Daniela Cociu / Maria Olarasu 44.956.

Studentka UMK tak komentuje wydarzenia:

Walka była na "zapałki". Nasza dwójka nie jest opływana, dodatkowo towarzyszył nam krótki czas przygotowań oraz inne utrudnienia. Co istotne obie wiosłujemy po lewej stronie – także dla każdej z Nas był to debiut.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła reprezentacja Węgier (18 medali – 13 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe) przed Rosją (11 medali – 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe), Niemcami (13 medali – 3 złote, 3 srebrne i 7 brązowych) i Polską (5 medali – 3 złote, srebro i brąz).

Cała społeczność akademicka gratuluje tak udanego debiutu i brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy!

pozostałe wiadomości