Studenci UMK wywalczyli bilety do finału AMP piłka plażowa

Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozegrane w dniach 15–17 czerwca w Szczecinie dały awans do rozgrywek finałowych reprezentantom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Para Michał Szabłowicz i Samuel Wróbel po długim turnieju i zaprezentowaniu swojego wysokiego poziomu sportowego, uplasowała się na 4. pozycji dzięki czemu uzyskała bilet do rozgrywek finałowych. W konkursie mężczyzn wzięła udział również druga toruńska para – Adrian Ścigocki i Paweł Aleksandrowicz kończąc turniej na pozycjach 13–16.

W rywalizacji kobiet brały udział dwie pary kobiece, które reprezentowały Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Para - Magdalena Piepiórka i Alina Krawczyk, które po emocjonującej walce na boisku zakończyły rozgrywki półfinałowe na pozycjach 5–6. Drugi kobiecy zespół – Zuzanna Pulikowska i Oliwia Zarębska zajęły miejsca 13–16.

Zawody zostały zorganizowane przez Akademicki Związek Sportowy Organizację Środowiskową Szczecin. Znakomita sportowa atmosfera została dopełniona upalną pogodą.

Cieszymy się z awansu Naszych siatkarzy do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Gratulujemy znakomitego występu i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozegrane zostaną 4–7 lipca w Gdańsku.