strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Podwójne zwycięstwo w Integracyjnych Mistrzostwach Polski

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS

W dniach 18-20.06.2021 w Poznaniu odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu. Maltańskie Termy skupiły pływaków z różnymi niepełnosprawnościami z całej Polski. Zawodnicy startowali na dystansach 25, 50 i 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem: grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz w sztafetach. Gościem specjalnym był Krzysztof Paterka, paraolimpijczyk, reprezentant Polski Igrzysk Paraolimpijskich w 2012 r w Londynie, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata. 

Reprezentantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Natalia Krymow, studentka I roku Psychologii rywalizowała o tytuł mistrzyni Polski, startując na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym. Fenomenalne starty oraz znakomita dyspozycja pozwoliły Naszej studentce od samego początku wieść prym w rywalizacji sportowej, a tym samym zdobyć dwa złote medale Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu w swojej kategorii. Przypomnijmy, iż tydzień wcześniej w Lublinie Natalia wraz z zawodnikami sekcji pływackiej AZS UMK, trenującej pod skrzydłami mgr Izabeli Pawłowskiej, startowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Cieszymy się, że studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z powodzeniem rywalizują w tych rozgrywkach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak fantastycznych osiągnięć sportowych!

 

 

 

pozostałe wiadomości