strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Brązowy debiut w akademickim unihokeju

Zdjęcie ilustracyjne

W dniach 13- 16 czerwca obiekty Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie były areną zmagań unihokeistów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w odmianie Swiss. Była to dopiero druga edycja popularnych AMP w tej widowiskowej grze, w której na boisku rywalizują dwie mieszane drużyny.

Pomimo pandemii koronawirusa tegoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zespołów akademickich z całego kraju. Do rywalizacji w swiss floorball stanęły ostatecznie 22 uczelnie. W tym gronie znalazła się 12 osobowa drużyna unihokeistów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Zespół, który tak naprawdę powstał miesiąc  przed mistrzostwami sprawił na zawodach nie lada sensację. W klasyfikacji końcowej uplasował się na bardzo dobrym 8 miejscu. W gronie  uniwersytetów zawodniczki i zawodnicy wywalczyli brązowe krążki, przegrywając rywalizację z UW Warszawa i Uniwersytetem Zielonogórskim. 

Unihokeiści z Torunia podczas mistrzostw rozegrali 6 spotkań. W pierwszym meczu grupowym pełnym dramaturgii zremisowali z Uniwersytetem Poznańskim 6:6. W drugim meczu przegrali z UW Warszawa 1:6.W kolejnych meczach zwyciężyli z Politechniką Łódzką 5:4 i przegrali z Politechniką Gdańską 1:8.
W kolejnych dwóch pojedynkach o miejsca 5-8 ulegli ubiegłorocznym medalistom UP w Sanoku i Uniwersytetowi z Zielonej Góry.

Debiut w zawodach tej rangi można uznać za duży sukces sportowy toruńskiego akademickiego unihokeja. Zawodniczki i zawodnicy zostawili na boisku siłę, pokazali charakter i waleczność.  Z każdym kolejnym meczem drużyna prowadzona przez Michała Wasielewskiego zdobywała doświadczenie i pewność siebie.

W zawodach triumfowała drużyna AWF Poznań, która w finale pokonała Akademię Górniczo –Hutniczą w Krakowie 13:8.

Drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Szymanek, Julita Kalita, Dagmara Zielińska, Stefania Świątek, Justyna Kucharska, Łukasz Korzestański, Jakub Lewandowski, Dawid Nowasielski , Jakub Szypliński, Szymon Guranowski , Szymon Niedlich i Kacper Boczulak.

Uzyskane wyniki to bardzo dobry prognostyk na nadchodzące lata rywalizacji sportowej. Do tej pory na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu nie funkcjonowała sekcja unihokeja, a reprezentacja UMK składała się z pasjonatów i zawodników innych dyscyplin. Kto wie – może w przyszłości staniemy się potęgą tej dyscypliny?

Serdecznie gratulujemy zawodnikom!

pozostałe wiadomości