strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Podwójna korona dla Karoliny Karasiewicz – fenomenalny występ podczas MP

Zdjęcie ilustracyjne
fot.: www.naszosie.pl

Karolina Karasiewicz, studentka Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, w rozgrywanych w Kartuzach mistrzostwach Polski wywalczyła podwójne złoto – w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego.

Rozpoczynając rywalizację w mistrzostwach Polski kolarskiej elity kobiet wyścigiem indywidualnym na czas, zawodniczki musiały zmierzyć się z 23-kilomerową trasą – tą samą, po której ścigali się juniorzy. Pierwszy dobry rezultat na tym dystansie uzyskała Aurelia Nerlo – klubowa koleżanka studentki UMK. Jednak meldująca się na mecie Karolina Karasiewicz z fenomenalnym czasem 32:01 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Równie udany start miała Patrycja Lorkowska, studenta Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, która linie mety przecięła jako 12 zawodniczka w kraju.

Znakomita dyspozycja, nie opuszczała studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu do samego końca sportowych zmagań.  W minioną sobotę rozegrano wyścig z startu wspólnego. Na starcie zameldowało się 45 zawodniczek, w tym trzy studentki UMK i reprezentantki toruńskiego klubu kolarskiego - Pacific Nestle Fitness Toruń – Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska oraz Anna Sagan.

Fenomenalna dyspozycja nie opuściła Karoliny Karasiewicz, która po bardzo dobrej jeździe zdobyła podwójną koronę mistrzostw Polski. Wyśmienity występ zaliczyła także Anna Sagan, która w elicie kobiet zajęła 4 miejsce, co dało srebrny medal wśród orliczek.

Sama Karolina Karasiewicz, tak piszę o swoich wyczynach:

Dokonaliśmy „niemożliwego”! Wygrywam mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego w elicie kobiet! To co wydarzyło się w ten weekend w Kartuzach w najśmielszych snach mi się nie śniło. Obydwie koszulki mistrzyni Polski w Toruńskim Klubie Kolarskim „Pacific”. Serdecznie dziękuję całemu TKK Pacific, trenerowi Leszkowi Szyszkowskiemu, Panu Hubertowi, Karolowi Szyszkowskiemu oraz Wam moje Fitnesski: Karolinie Kumiędze, Patrycji Lorkowskiej, Annie Sagan, Dorocie Ewie Przęzak, Aureli Nerlo, Paulinie Pastuszek, Natalii Krześlak, Kamili Pastuszek, Dominice Bykowskiej, Oliwii Narkiewicz. To co zrobiłyście wczoraj i to co robicie przez cały sezon to coś niesamowitego. Ogromny zaszczyt dla mnie, że mogłam wykończyć Waszą niesamowitą pracę i zdobyć tę koszulkę!

Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski przysporzyła sympatykom kolarstwa wielu sportowych wrażeń. Uniwersytet Mikołaja Kopernik w Toruniu cieszy się znakomitymi osiągnięciami sportowymi swoich studentek. Podwójna korona w Mistrzostwach Polski elity kobiet zdobyta przez Karolinę Karasiewicz to niewiarygodny sukces. Szczere gratulację należą się całemu zespołowi Pacific Nestle Fitness Toruń, wszystkim zawodniczkom, trenerom i osobą pracującym w teamie. Dziękujemy za tyle sportowych emocji! Gratulacje!

pozostałe wiadomości