strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Studentka UMK ponownie multimedalistką AMP w wspinaczce

Zdjęcie ilustracyjne

27-30 maja 2021 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wspinaczce. W dwóch miastach: Katowicach i Gliwicach około 270 studentów z 45 uczelni z całej Polski walczyło w trzech konkurencjach: boulderingu, wspinaczce na trudności i wspinaczce na czas by wyłonić Akademickiego Mistrza tych konkurencji.

Organizator – Akademicki Związek Sportowy Katowice - jak co roku, przygotował dla zawodników znakomite warunki do rywalizacji. Należy zauważyć, że po raz pierwszy zmagania we wspinaniu na trudność i czas odbyły się na Arenie Gliwice, której ściana wspinaczkowa mierzy blisko 18 metrów wysokości!

Reprezentanci AZS UMK pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej zaprezentowali doskonałą formę wspinaczkową. Nasza faworytka - Katarzyna Ekwińska, wzorem ubiegłych lat, sięgnęła po sześć krążków AMP- trzy w klasyfikacji generalnej - srebro w boulderingu, srebro w konkurencji na trudność, brąz w tzw. „czasówkach” oraz trzy w typach Uniwersytetów.

Do wybitnych osiągnięć Katarzyny Ekwińskiej, cały żeński zespół UMK, w składzie: Lidia Krakowiak, Nikola Pelo, Katarzyna Rezulak, Zuzanna Witkowska, Dagmara Zielińska, dołożył kolejny, brązowy medal AMP klasyfikacji drużynowej kobiet w kategorii Uniwersytety.

Wśród zespołu męskiego UMK, reprezentowanego przez: Artura Dudzika, Daniela Konrada, Szymona Smolika oraz Pawła Urynowicza, nie zabrakło sportowych emocji.

Artur Dudzik po znakomitym starcie w konkurencji na trudność uplasował się tuż za podium zajmując, najmniej lubiane przez sportowców, czwarte miejsce w kategorii Uniwersytety.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej studentki  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruń uplasowały się na 6. pozycji, natomiast studenci zakończyli swoje zmagania na miejscu 21.

Wszystkim uczestnikom i reprezentantom UMK serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak wybitne osiągnięcia!

pozostałe wiadomości