Trudna rywalizacja w AMP w pływaniu

W dniach 10-12.06.2021, na pływalni Aqua Lublin zorganizowano Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W zawodach zorganizowanych przez Akademicki Związek Sportowy Klub Środowiskowy Lublin wzięło udział ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali 52 uczelnie z kraju. Nie zabrakło reprezentacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nasi studenci wystartowali w składzie Natalia Budzyńska, Natalia Krymow, Dominika Szewczyk, Marta Wąwoźna oraz Michał Budzyński, Jakub Gerc, Filip Kowalkowski, Krzysztof Mostowski, Piotr Niedzielski. Dla naszych studentów był to pierwszy i jedyny sprawdzian formy po całorocznych przygotowaniach. Nie był to sprawdzian łatwy, jednak Nasi studenci dali z siebie wszystko.

Natalia Krymow na dystansie 100 m stylem dowolnym wywalczyła 10 miejsce w Uniwersytetach, a jej sekcyjna koleżanka Dominika Szewczyk wywalczyła 18 pozycję. Do udanych startów można zaliczyć występ Filipa Kowalskiego, który pokonując dystans 100 m stylem dowolnym w czasie 1:04,14 wywalczył 15 miejsce w Uniwersytetach. Do boju o punkty stanęła również sztafeta kobiet 4x50 m stylem dowolnym, która uplasowała się na 19 miejscu w kategorii Open. Równie niezawodny na dystansie 50 m stylem grzbietowym okazał się wspomniany już Filip Kowalkowski, który wywalczył 13 pozycję w Uniwersytetach, za nim na 16 pozycji uplasował się Piotr Niedzielski. Równie udany start zaliczyła Wąwoźna Marta, która w rywalizacji 100 m stylem grzbietowym zajęła 13 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Ciekawym wynikiem sportowym może pochwalić się Natalia Krymow, która podczas startu na dystansie 50 m stylem dowolnym zajęła 12 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów z czasem 30:04. Sztafeta męska 4x50 m stylem zmiennym zajęła 21 miejsce w kategorii Open. Udane starty na dystansie 50 m stylem motylkowym zanotowała Wąwoźna Marta plasując się na 15 miejscu klasyfikacji Uniwersytetów, a jej kolega Michał Budzyński zajął miejsce 12.

Choć starty studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu nie przyniosły upragnionych medali należy podziękować za grom sportowych emocji i wolę walki. Trzymamy kciuki za dalsze poczynania Naszych pływaków!