strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Triumf UMK w siatkówce plażowej

Zdjęcie ilustracyjne

Podczas słonecznego turnieju w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza
i Kujaw w siatkówce plażowej, studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozgromili konkurencję zdobywając złote medale zarówno w rozgrywkach męskich jak i żeńskich.

Para Magdalena Piepiórka i Alina Krawczyk nie przegrały żadnego meczu, pewnie zwyciężając z reprezentantkami Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniego w Bydgoszczy w grze finałowej. Nasze zawodniczki mogły pochwalić się świetną formą sportową. To znakomity prognostyk na zbliżające się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Na 3 pozycji uplasowały się również studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Zuzanna Pulikowska i Oliwia Zarębska, które wygrały mecz o III miejsce z reprezentantkami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Równie świetnie pokazali się siatkarze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu. Para Michał Szabłowicz i Samuel Wróbel wygrała klasyfikacje końcową i zdobyła tytuł Akademickiego Mistrza Pomorza i Kujaw. Srebro trafiło do II drużyny UMK w składzie: Adrian Scigocki i Paweł Aleksandrowicz. Na III pozycji uplasowała się reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw rozegrały się w promieniach słońca na obiekcie sportowym X Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Były to znakomite zawody, przepełnione sportowymi emocjami oraz entuzjazmem związanym z tak dobrą dyspozycyjnością siatkarzy i siatkarek Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z niecierpliwością czekamy na turniej półfinałowy, który odbędzie się niebawem w Szczecinie. Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze starty!

pozostałe wiadomości