Srebrni koszykarze UMK

fot. nadesłana

W dniach 27-30 maja 2021 roku koszykarze reprezentujący Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wzięli udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych przez Łódzki Akademicki Związek Sportowy. Ostatecznie podopieczni trenera Kamila Michalskiego zostali autorami sukcesu, którego nie obserwowaliśmy od wielu lat. Studenci wywalczyli 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów oraz wysokie 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Eliminacje grupowe koszykarze rozpoczęli pewnym zwycięstwem nad reprezentacją Uczelni Łazarskiego z Warszawy, pokonując ich aż 77:44. Silny początek pozwolił utrzymać wysokie morale drużyny, co bezpośrednie przełożyło się na pokonanie drugiego przeciwnika jakim była Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Po czterech niezwykle emocjonujących kwartach, drużyna AZS UMK przypieczętowała zwycięstwo wynikiem 76:72. Pomimo przegrania ostatniego meczu fazy grupowej z Politechniką Śląską Gliwice 53:60, drużyna UMK zagwarantowała sobie wyjście z pierwszego miejsca w grupie A.

W meczu ćwierćfinałowym zgranie toruńskiej drużyny oraz niezwykła motywacja uległy sile doświadczenia wysokoligowych zawodników Politechniki Opolskiej. Mecz zakończył się punktacją 70:44, jednakże wynik ten tylko zmotywował AZS UMK do podjęcia jeszcze mocniejszej walki w nadchodzącym meczu z Uniwersytetem Gdańskim. Reprezentanci UG ostatecznie ulegli spokojnej oraz pewnej grze naszych zawodników, którzy przypieczętowali zwycięstwo wynikiem 68:60.

Szósty oraz ostatnie mecz finałowy koszykarze AZS UMK rozegrali z Akademią Leona Koźmińskiego. Bardzo trudni przeciwnicy w poszczególnych fazach grupowych, intensywny sposób rozgrywek oraz duże natężenie meczy przyczyniły się do wyniku końcowego 64:91 na korzyść przeciwników.

Jednakże w ostatecznym rozrachunku reprezentanci AZS UMK mogą poszczycić się osiągnięciem, które od wielu lat pozostawało jedynie nieosiągalnym marzeniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Skład drużyny AZS UMK Toruń:

1. Marcin Wieluński
  2. Jakub Sowa
  3. Michał Wiśniewski
  4. Jakub Jagodziński
  5. Adam Zboiński
  6. Damian Chojnacki
  7. Mikołaj Makowski
  8. Michał Samsonowicz
  9. Jakub Kondraciuk
  10. Filip Krokos
  11. Jakub Dusza
  12. Kamil Michalski

Menedżerem drużyny był Marcin Gładysz.