Drużynowy triumf w AMPiK w biegach przełajowych

W piątek 28 maja w Myślęcinku odbyły się Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w biegach przełajowych. Organizatorami zawodów była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Akademicki Związek Sportowy Organizacji Środowiskowej woj. Kujawsko-Pomorskiego. W zawodach wzięły udział 4 uczelnie: KU AZS UKW Bydgoszcz, KU AZS UTP Bydgoszcz, AZS UMK Toruń oraz KU AZS WSG. Łącznie startowało 30 biegaczek i biegaczy na dystansie 2 km – kobiety i 4 km – mężczyźni.

Do Bydgoszczy udała się 15 osobowa reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która w klasyfikacji drużynowej wywalczyła pierwsze miejsce, broniąc tytuł wywalczonego dwa lata temu! Drugą lokatę zajęła Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy a trzecie zawodnicy Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego z Bydgoszczy.

W biegu kobiet triumfowała Anna Żuchowska (UKW) z czasem 07:05 sek. Druga linię mety minęła Klaudyna Kubińska (UMK) – 07:09, a trzecia była Wiktoria Moskalik (UMK) – 07:15. Kolejne miejsca zajęły także studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu : Marta Płaczkowska i Angelika Kasperek.

Pasjonujący był również bieg w wykonaniu mężczyzn na dystansie dwa razy dłuższym. Walkę o zwycięstwo  od początku rywalizacji toczyło trzech biegaczy. Pierwszy linię mety minął Marcin Biskup 10:58 (UKW). Dwie sekundy później finiszował Mikołaj Zięba 11:00 (UMK) a trzeci na linii mety był Przemysław Opara z rezultatem 11:02  (UTP).

Wszystkim uczestnikom Akademickich Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w biegach przełajowych życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz gratulujemy znakomitego startu i obrony tytułu mistrza województwa kujawsko-pomorskiego!