Fenomenalny występ reprezentacji UMK na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

Adrian Brzeziński podwójnym Akademickim Mistrzem Polski, Sebastian Chmara ze złotem w skoku o tyczce. Fenomenalny występ studentów UMK na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

20-23.05.2021 roku w Bielsko-Białej odbyła się największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polskich w Lekkiej Atletyce. Uniwersytet Mikołaja Kopernika wystąpił w składzie: Borzewska Zuzanna, Kaczmarek Magdalena, Kamila Skrzypnik, Brzeziński Adrian, Chmara Sebastian, Dąbrowski Paweł, Jankowski Kacper, Rudnik Kacper, Szpejna Paweł, Zięba Mikołaj.

Fenomenalne wystąpienie zaliczył Adrian Brzeziński, student kierunku biologia sądowa oraz uczestnik programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec. W finałowym biegu na 100m uzyskał czas 10:40 (wiatr +2,9) zdobywając srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoto w typie uniwersytetów. W swoim koronnym dystansie 200m pokonał wszystkich przeciwników uzyskując czas 20:95 (wiatr + 1,9) ustanawiając nowy rekord życiowy, który dał złoto zarówno w klasyfikacji generalnej jak i typie uniwersytetów. Jego kolega z programu – Sebastian Chmara wygrał rywalizację w skoku o tycze, zdobywając tytuł Akademickiego Mistrza Polski z bardzo dobrym rezultatem 4,60m .

Równie znakomity start odnotował debiutujący na Akademickich Mistrzostwach Polski Kacper Rudnik, który w trójskoku zdobył 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, z rezultatem 14:44 wygrał również klasyfikację uniwersytetów. Pozytywnie zaskoczyli Nas długodystansowcy. Paweł Dąbrowski i Mikołaj Zięba znakomicie poradzili sobie na dystansie 3000m. Równie udany występ miał Paweł Szpejna, który na dystansie 1500m uzyskał czas 4:02:29, który dał 4 miejsce w typie uniwersytetów, niezawodny okazał się również na dystansie 800 m, który zakończył z rezultatem 1:56:54, dającym 13 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 7 w typie uniwersytetów.

Silna okazała się również reprezentacja kobiet. Zuzanna Borzewska złamała granice 12:00 sek. uzyskując w bigach eliminacyjnych na dystansie 100m rezultat 11:99 ( wiatr +2,9), w finale B na tym samym dystansie uplasowała się na 6 pozycji. Natomiast jej start na dystansie 200m przyniósł nowy rekord życiowy: 25:25 ( wiatr -1,0). Magdalena Kaczmarek dzielnie reprezentowała barwy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na dystansie 400m przez płotki a jej koleżanka Kamila Skrzypnik w skoku wal uplasowała się na 9 miejscu w typie uniwersytetów.

Starty studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w Akademickich Mistrzostwach Polski należy uznać za bardzo udane. To największe mistrzostwa organizowane w cyklu AMP. Dzięki niezłomnej postawie i woli walki, reprezentacja mężczyzn uplasowała się na 4 lokacie w typie uniwersytetów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportowe emocje!