strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Akademickie Vice Mistrzostwo w Judo dla studenta UMK!  

Zdjęcie ilustracyjne

Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika powróciła do Torunia z brązowym medalem klasyfikacji drużynowej uniwersytetów Akademickich Mistrzostw Polski w Judo.

 

W dniach 21—23 maja w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Organizatorem zawodów była Państwowa Uczelnia im. Stanisława Staszica w Pile. W rywalizacji wzięły udział 24 uczelnie w tym silna reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która po satysfakcjonujących walkach studentów uplasowała się na 3 pozycji w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów

Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo w pięcio- osobowym składzie. Szymon Śmiegiel, student Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych na kierunku: Sport & Wellness zdobył Vice-Mistrzostwo w kat. wagowej do 60 kg. Po wygraniu trzech walk przed czasem wszedł do finału, w którym w bardzo wyrównanej walce musiał uznać wyższość kolegi z reprezentacji Polski – Pawła Tylka z Politechniki Opolskiej. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu reprezentowany był również w kategorii wagowej do 66 kg. Przez Kamila Sołtysa, a także w kat. wagowej do 81 kg Tomasza Grzegrzółkę. Obu studentów podjęło walkę o wygraną swoich walk, jednak silna konkurencja nie pozwoliła przystąpić do rywalizacji o medale. Nasz Uniwersytet reprezentowany był również w rywalizacji kobiet. Debiutującaw kat 70 kg Nika Stachwiuk zakończyła rywalizację na wysokiej 5 pozycji. Jej sekcyjna koleżanka – Kinga Siedlich startowała w kategorii wagowej 52 kg, w której uplasowała się również na 5 miejscu.

pozostałe wiadomości