Kolarski weekend

W dniach 21-23 maja 2021 r. na welodromie w Brnie odbył się tradycyjny wyścig 500+1 Velká cena Zemako". W trwających 3 dni zmaganiach sportowych brali udział reprezentanci Checz, Niemiec, Węgier, Słowacji, Słowenii i Polski. Rywalizacja odbyła się w kilku kategoriach, a zwycięzców wyłoniono po przejechaniu pięciu etapów. Sportowych emocji nie zabrakło również w Polsce.

W tym tradycyjnym kolarskim wyścigu  nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Polski oraz studentek i uczestniczek Programu kariery dwutorowej student-sportowiec – Karoliny Karasiewicz i Patrycji Lorkowskiej.

Po emocjonującej walce studentka Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie – Karolina Karasiewicz z powodzeniem ukończyła wyścig 500+1 Velká cena Zemako, zajmując w klasyfikacji generalnej 3. miejsce. Równie wysoki poziom sportowy pokazała Patrycja Lorkowska – studentka Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, która zmagania sportowe ukończyła na pozycji 6

Dla czołowych zawodniczek Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacyfic były to kolejne, po włoskich wyścigach, występy sportowe za granicami kraju.

Sportowych emocji nie zabrakło w Polsce. W rozgrywanym w Wałbrzychu Pucharze Polski, kolejna studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczestniczkach Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec, a na co dzień koleżanka z klubu kolarskiego – Anna Sagan, zajęła wysokie 2. miejsce.