strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

9. miejsce akademików w półfinale AMP

Zdjęcie ilustracyjne
fot. A. Samojedna

W dniach 7-9 maja drużyna AZS UMK Toruń rozegrała turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu.

 W całym turnieju Akademikom przypadło 9 miejsce, co jest najlepszą lokatą drużyn z naszego województwa. Faza grupowa może pozostawiać pewien niedosyt. Pierwszy mecz był debiutem dla większości naszego młodego składu. Potrzeba było czasu na przyzwyczajenie się do klimatu turnieju w czym przeciwnicy z Poznania byli bardziej doświadczeni. Po pierwszej porażce przyszedł czas na mecz z Gdynią, który wedle przewidywań okazał się formalnością. Szybkie zwycięstwo pozwoliło poprawić morale drużyny. Następnego dnia przyszedł czas na ostatni mecz grupowy z AWFiS. Było to spotkanie stojące na wysokim poziomie gry i walki. Oba składy walczyły zaciekle o każdy punkt a na boisku nie brakowało serca do gry. O przebiegu spotkania mogą świadczyć wyniki drugiego i trzeciego seta 26:24 i 13:15. Po spotkaniu obie drużyny pogratulowały sobie zaangażowania i przyjaznej rozgrywki.

 Mecze grupowe:

  • UMK Toruń 0:2 Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Morski w Gdyni 0:2 UMK Toruń
  • UMK Toruń 1:2 AWFiS Gdańsk

 Mecze o miejsca były dobrą prezentacją całosezonowych treningów naszej drużyny. Szansę gry dostali wszyscy zawodnicy UMK, niezależnie od tego kto był na boisku, wynik utrzymywał się po stronie UMK.

 Faza pucharowa

  • UMK Toruń 2:0 ZUT Szczecin
  • UMK Toruń 2:0 WSG Bydgoszcz

Brak awansu do finału oznacza zakończenie sezonu halowego dla AZS UMK. Sezon ten był jednym z najdłuższych w ostatnich latach. Przypomnijmy, że to w tym roku siatkarze zapisali się w historii akademickiego sportu utrzymując się, po bardzo ciężkich rozgrywkach, w II. Lidze Siatkówki.

 Zawodnicy oraz sztab trenerski wyrażają głęboką nadzieję, że już w następnym sezonie będą mogli spokojnie i bez przerw rozgrywać mecze w swoich rozgrywkach. Tymczasem kilkoro zawodników przenosi się na piasek aby reprezentować UMK na boiskach plażowych.

Akademicy wystąpili w składzie: Paweł Alelsandrowicz, Maciej Piasecki, Samuel Wróbel, Jakub Rylski, Piotr Lewandowski, Bartosz Zawierucha, Krystian Kuczkowski, Adrian Scigocki, Radosław Orzechowski, Szymon Laskowski, Piotr Juruś, Radosław Sobociński, Michał Szabłowicz (kapitan, Wojciech Górniak (asystent), Michał Tyburski (trener)

pozostałe wiadomości