Grad medali w AMP w Ergometrze Wioślarskim

Reprezentacja kobiet wygrała drużynową klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim.

8 maja 2021r w Warszawie w hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Reprezentacja Naszej uczelni wystąpiła w składzie 13-osobowym (7 kobiet i 6 mężczyzn) pod opieką mgr Hanny Szewczyk.

Wszystkie panie startowały w kategorii open. Najlepszy wynik uzyskała Julita Kalita zdobywając srebrny medal z czasem 3:26,50. Zdobywczyni złotego medalu uzyskała czas 3:26,40 a więc minimalnie lepszy od naszej zawodniczki. 8. miejsce w tej rywalizacji zajęła Katarzyna Malinowska (3:31,30). Agata Zielepuha z czasem 3:32,10 uplasowała się na pozycji 9., a Patrycja Domalska zajęła miejsce 12. (3:32,70). Skład naszej reprezentacji dopełniły: Katarzyna Bacińska, Maja Szajdek i Marta Sienkiewicz zajmując odpowiednio miejsca: 33, 41 i 42. W klasyfikacji indywidualnej w typie: Uniwersytety Julita Kalita zdobyła srebrny medal a Katarzyna Malinowska brązowy. Nasze studentki odniosły ogromny sukces w klasyfikacji drużynowej zdobywając tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w ergometrze wioślarskim. Tym samy wygrały również w typie uczelni uniwersytety. W zawodach brały udział reprezentacje 29. uczelni. Katarzyna Malinowska (kierunek sport&wellness) i Agata Zielepuha (kierunek stosunki międzynarodowe) są uczestniczkami Programu kariera dwutorowa student-sportowiec UMK.

Męską rywalizację rozpoczął Michał Januszewski, który wystąpił w wadze lekkiej. Wśród 99 startujących studentów Michał zdobył brązowy medal z czasem 3:02,90. Zwycięzca uzyskał czas 2:59,70 a zdobywca srebrnego medalu 3:00,00. Wynik uzyskany przez Michała pozwolił zdobyć złoty medal w typie uczelni: uniwersytety. Kolejni Nasi zawodnicy startowali w kategorii open, która zgromadziła 151 uczestników. Najlepszym okazał się Karol Krause zajmując 7. miejsce z czasem 2:55,60. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych studentów. Mateusz Pawlak był 9. z czasem 2:56,60 a 10. miejsce zajął Jakub Jankowski uzyskując czas 2:57,60. Męską reprezentację Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uzupełnili jeszcze Tomasz Górzyński (z-ca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego) i Michał Trześniewski zajmując odpowiednio miejsca 57 i 92. W klasyfikacji drużynowej na 28. uczelni biorących udział w zawodach UMK zajęło 5. miejsce ale już w typie uczelni Uniwersytety dało to srebrny medal. Karol Krause (kierunek: sport&wellness), Mateusz Pawlak (kierunek: informatyka), Jakub Jankowski (kierunek: zarządzanie) i Michał Januszewski (kierunek: prawo) są uczestnikami  Programu kariera dwutorowa student-sportowiec UMK.

Większość Naszych zawodniczek i zawodników trenuje w AZS UMK Toruń, Gopło Kruszwica i BTW Bydgoszcz. Julita Kalita do zawodów przygotowuje się samodzielnie wg własnego planu treningowego.

Zawody odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zostały przeprowadzone bardzo sprawnie. Swój udział w tym miała również dobra pogoda (mimo zapowiadanego deszczu) ponieważ dekoracje odbywały się na zewnątrz hali sportowej.