strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Aneta Rygielska zdobyła srebro w ostatnim starciu przed kwalifikacjami olimpijskimi

Zdjęcie ilustracyjne

  Aneta Rygielska zdobyła srebro w ostatnim starciu przed kwalifikacjami olimpijskimi

 

Od 4 do 9 maja w Ústí nad Labem ( Uście nad Łabą – miasto w pólnocno-zachodnich Czechach) rozegrano 51th International Tournament „GRAND PRIX”. W pięściarskich rozgrywkach kategorii wiekowej 19-40 lat wzięła udział liczna reprezentacja Polski a w niej Studentka Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych – Aneta Rygielska.

Aneta Rygielska po znakomitej walce sportowej podczas całego cyklu Grand Prix skrzyżowała rękawice bokserskie w finałowym pojedynku z Włoszką Rebeccą Nicoli. Po wyrównanej walce,  studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu musiała uznać wyższość rywalki w punktach 3:2. Podczas turnieju Aneta Rygielska podejmowała również reprezentantkę Mongolii – Monkhor Namuun oraz Czeszkę – Magdalena Ticha. Obie walki studenta UMK wygrała na punkty.

Był to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rywalizacji sportowej o kwalifikacje olimpijską. Już za kilka dni reprezentacja Biało-Czerwonych rozpocznie zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem (11 – 19 maja). Tym samym rozpocznie się odliczanie do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Paryżu. Tam Nasza studentka i uczestniczka Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec UMK powalczy o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu tak komentuje minione wydarzenia:

To ostatni dla mnie turniej przed zbliżającymi się kwalifikacjami olimpijskimi. W finale przegrałam decyzją sędziów 3:2. Walka była bardzo bliska, jednak sędziowie widzieli zwycięstwo u mojej przeciwniczki. Mimo wszystko jestem zadowolona z turnieju i formy jaką prezentowałam. Wykonałam założenia taktyczne, poprawiłam błędy i sprawdziłam co jeszcze muszę dopracować.

Aneta Rygielska to czołowa polska pięściarka, w swojej karierze sięgnęła po mistrzostwo Europy oraz liczne tytuły mistrza Polski. Podczas Pierwszych Igrzyska Europejskich  Baku zdobyła brązowy medal w kategorii do 64 kg.

Naszej studentce życzmy dalszych sukcesów i wymarzonej kwalifikacji olimpijskiej!

pozostałe wiadomości