Ponowny triumf Karoliny Karasiewicz w włoskiej plejadzie kolarskiej – Ascoli Piceno

Znakomity występ studentek UMK w Toruniu w International Piceno Sprint Cup-Memorial Alfonso Ceci oraz 3rd. Grand Prix Cita’di Ascoli.

W Ascoli Piceno zorganizowano kolejną edycję International Piceno Sprint Cup-Memorial Alfonso Ceci. Memoriał ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością oraz wysokim poziomem sportowym uczestników. Dzięki Team Ceci Dreambike-Piceno Cycling Team pod kierownictwem Claudio Ceci tryptyk organizowany 4-5-6 maja 2021r. był wielkim wydarzeniem w świecie kolarskim. Podczas trzech dni zmagań sportowych przeprowadzono wyścigi we wszystkich kategoriach juniorskich i kat. OPEN o charakterze szybkościowym i wytrzymałościowym. Minione wydarzenie to wielka plejada kolarska!

By wziąć udział w tym wydarzeniu do Włoszech przyjechała liczna reprezentacja Polski, w tym studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska. Pierwszego dnia rywalizacji sportowej rozegrano sprint mężczyzn i kobiet, omnium kobiet ( wielobój – najnowsza dyscyplina olimpijska) a także scretch i wyścig punktowy mężczyzn. 6 maja zawodnicy zmagali się w rywalizacji w keirinie (rodzaj sprintu na torze). Dodatkowo organizatorzy przygotowali kobiece ściganie w scratchu i wyścigu punktowym, natomiast dla mężczyzn czekał omnium i jazda na czas. Rozegrane zostały też finały sprintu. Trzeciego dnia zmagań zarówno kolarki, jak i kolarze rywalizowali w omnium i sprincie.

Drugi dzień zawodów Memorial Alfonso Ceci / International Piceno Sprint Cup (CL2) okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski. Rozegrano między innymi zmagania w omnium mężczyzn oraz wyścig punktowy i scratch kobiet. W obu konkurencjach triumfowały Polki. Mistrzowska passa nie opuściła studentki Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie – Karoliny Karasiewicz, która okazała się najszybsza w scratchu kobiet. Samotnie przecięła linie mety deklasując rywalki.

W wyścigu punktowym równych sobie  nie miała również reprezentantka Polski - Daria Pikulik, która zwyciężyła z dorobkiem 46 punktów. Drugą pozycję zajęła Martina Alzini (Włochy; 19 punktów), a trzecia linię mety przecięła  Karolina Karasiewicz (17). Tuż za podium uplasowała się studentka Wydziału Nauk Biologicznych u Weterynaryjnych -  Patrycja Lorkowska (13).

Szczęśliwa passa nie opuściła Karoliny Karasiewicz do końca kolarskich zmagań Memorial Alfonso Ceci / International Piceno Sprint Cup (CL2). W omnium kobiecym studenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zajęła 4 miejsce.

Oprócz zmagań Memorial Alfonso Ceci / International Piceno Sprint Cup na tym samym torze kolarskim 6 maja rozegrano również 3rd. Grand Prix Cita’di Ascoli. Nasze studentki podjęły się ponownej rywalizacji w omnium (scratch, temporunda, wyścig eliminacyjny, wyścig punktowy). Karolina Karasiewicz zajęła 4 miejsce a jej klubowa koleżanka – Patrycja Lorkowska uplasowała się na pozycji 8.

Start w Ascoli Piceno to znakomity pokaz dyspozycyjności Karoliny Karasiewicz, która wróciła do Polski z dwoma medalami (złoty i brązowy) a także podwójnym, solidnym 4 miejscem w omnium. Imponującą formą może pochwalić się również Patrycja Lorkowska – której do medalowej pozycji w wyścigu torowym zabrakło niewiele – plasując się na 4 miejscu rywalizacji, a podczas zmagań scratch zajęła 6 miejsce. Studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to czołowe zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific – Nestle Fitness Cycling Team. Z wielką radością gratulujemy tak udanego startu i życzymy dalszych, tak spektakularnych osiągnięć!