strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Wilfredo Leon odwiedził siatkarzy UMK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. J. Konieczka

Jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów Polski sprawił niespodziankę siatkarzom Uniwersytetu, pojawiając się na treningu akademików.

Wilfredo Leon reprezentant Polski, medalista Mistrzostw Europy i Świata, obecnie przyjmujący włoskiego klubu Sir Safety Perugia, odwiedził we wtorek siatkarzy UMK. Zawodnicy obecnie szlifują formę przez nadchodzącymi już w ten weekend Akademickimi Mistrzostwami Polski. Podopieczni trenera Michała Tyburskiego mieli okazję zamienić kilka słów z jednym z najlepszych zawodników Świata – tematem była oczywiście sportowa forma przed AMP. Wilfredo Leon życzył drużynie powodzenia w akademickich mistrzostwach, a spotkanie zakończono pamiątkową fotografią.

Hala UCS we wtorkowy wieczór była ostatnim przystankiem promującym nowy projekt siatkarski w Toruniu. Spółka Toruńskie Anioły, której właścicielem jest Wilfredo Leon, wspólnie z toruńskim Uniwersytetem oraz AZS UMK Toruń, już niebawem podejmą działania polegające na długofalowym budowaniu w Toruniu siatkówki męskiej na najwyższym poziomie akademickim i zawodowym . Koncepcją projektu jest również opracowanie i konsekwentne wdrażanie spójnej piramidy szkoleniowej opartej na siatkarskiej Akademii Wilfredo Leon, drużynie akademickiej i zespole zawodowym. Docelowo studenci Uniwersytetu mają stanowić zaplecze sportowe dla zawodników rozgrywających na najwyższym poziomie sportowym. Oczywiście UMK będzie tworzył warunki do skutecznej realizacji szkolenia sportowego na wysokim poziomie i kształcenia uniwersyteckiego w ramach Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. 

pozostałe wiadomości