Tour de Lviv Region dla Karoliny Karasiewicz

Studentka Uniwersytetu wygrywa klasyfikację generalną. W dniach 22-25 kwietnia Toruński Klub Kolarski „Pacific” a wraz z nim studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Patrycja Lorkowska i Karolina Karasiewicz wzięły udział w wyścigu kolarskim Tour de Lviv Region. To bardzo udany start dla całego zespołu i studentek.

Ukraiński wyścig składał się z czterech etapów. Rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas, którą wygrała Karolinie Karasiewicz – studentka Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na kierunku – bezpieczeństwo wewnętrzne. Tym samym zawodniczka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Utrzymanie koszulki liderki to bardzo trudne zadania w jeździe etapowej, jednak Karolina Karasiewicz ani na chwile nie rozstała się z nią podczas Touru! Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego po znakomitej jeździe wygrała klasyfikację generalną wyścigu, a jej klubowa koleżanka – Patrycja Lorkowska ostatecznie uplasowała się na miejscu 12.

Sama Karolina tak komentuje minione wydarzenia: Dla mnie był to drugi start w tym sezonie, pierwszy wyścig etapowy. Był to również pierwszy w życiu wyścig etapowy, który wygrałam. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż pokazuje, że dobrze przepracowałam sezon przygotowawczy, oraz dlatego gdyż specjalizuje się w kolarstwie torowym, w zwycięstwem w tym wyścigu pokazałam, że mogę się liczyć również na szosie.

Karolina Karasiewicz jest polską zawodową kolarką, karierę rozpoczęła w łódzkim klubie Społem, następnie reprezentowała ALKS Stal Grudziądz, by od 2016 roku stać się czołową zawodniczką toruńskiego TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. To bardzo utytułowana zawodniczka, mogąca pochwalić się Mistrzostwem Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego (2017) czy  brązowym medalem Igrzysk Europejskich w Mińsku (2019) . Natomiast podczas Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym 2020 roku rozegranych w Płodiw zdobyła brązowy medal w wyścigu punktowym.

Pamiętajmy, że kolarstwo to sport drużynowy i na sukces pracuje się zespołowo. Wygrany Tour de Lviv Region to sukces nie tylko Karoliny Karasiewicz a także całego zespołu TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.