strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Aleksandra Żurawska Mistrzynią Polski

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Studentka Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych na kierunku Praca Socjalna wraz z zespołem Grupa Azoty Chemik Police sięgnęła po Mistrzostwo Polski w ramach TAURON Ligi. 

Aleksandra Żurawska – uczestniczka Programu Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec UMK w Toruniu rozpoczęła swoją karierę zawodową w lidze od 1.08.2020r. Z numerem 16, na pozycji libero rozegrała łącznie 10 spotkań  w ramach TAURON LIGI.  

20 kwietnia 2021 r rozgrano finałowe spotkanie TAURON LIGI, w którym to zespół Grupa Azoty Chemik Police podejmował Developres SkyRes Rzeszów. Policzanki podczas czwartego meczu w emocjonującym spotkaniu wygrały wynikiem 3:1. Jedynie czwarty set spotkania był jednostronny. Choć mecz był bardzo wyrównany, zespoły szły bowiem punkt za punkt, walka na dobre rozgorzała w partii numer trzy. Początkowo dominowały zawodniczki Develeopres gdzie do wyniku 11:8 wiodły prym. Po oddaniu prowadzenia Grupie Azoty, ta już do samego końca go nie oddała. Chemik wyszedł na prowadzenie i utrzymał go do końca spotkania. Kolejne mistrzostwo Polski trafiło do Grupy Azoty Chemik Police. 

Sama Aleksandra Żurawska tak komentuje minione wydarzenia: 

Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tej drużyny. Ten sezon był najcięższy jakiego w swojej młodej karierze doświadczyłam. Kwarantanny, covid, wiele kontuzji i innych problemów, na które wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie. W takiej sytuacji złoty medal cieszy jeszcze bardziej. Pokazuje, że ciężka praca popłaca, a sport jest warty poświęcenia. Jako młody sportowiec zachęcam do walki i stawiania czoła przeciwnościom losu, bo czuć się i być zwycięzcą to uczucie nie do zastąpienia. 

Zespół Grupa Azoty Chemik Police sięgał po tytuł mistrza Polski aż. 6-krotnie. Rozegrał 8 sezonów w ramach TAURON Ligi, na swoim koncie notuje 198 wygranych, zaledwie 29 przegranych spotkań.  

pozostałe wiadomości