Studenci UMK w składzie reprezentacji na 5. World Athletics Relays – Silessia 21

fot. nadesłana

W składzie reprezentacji Polski na 5. World Athletics Relays – Silessia 21 znalazło się dwóch studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Adrian Brzeziński oraz Kinga Gacka.

World Athletics Relays  to bardzo prestiżowa impreza lekkoatletyczna, która w tym roku odbędzie się na Stadionie Śląskim 1 i 2 maja 2021 r. Będzie to pierwszy sprawdzian w sezonie olimpijskim, a najlepsze zespoły w biegach rozstawnych 4x100 m oraz 4x400 m uzyskają kwalifikację do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz zaplanowanych na lipiec 2022 r. Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene (Oregon).

W tak ważnym wydarzeniu nie zabranie uczestników Programy kariery dwutorowej student-sportowiec UMK. Adrian Brzeziński na co dzień student Wydziału Nauk Biologicznych
i Weterynaryjnych na kierunku biologia sądowa, zawodnik MKL Toruń,  będzie reprezentował Polskę w sztafecie 4x100 m oraz 4x200 m. Natomiast Kinga Gacka zawodniczka BKS Bydgoszcz – studentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK na kierunku fizjoterapia, wystartuje w biegu rozstawnym MIX na dystansie 4x400 m.

Uczestnicy Programu kariery dwutorowej student-sportowiec UMK reprezentują wysoki poziom sportowy, a ich osiągnięcia widoczne są nie tylko na arenie krajowej. Nasi studenci
z powodzeniem studiują na różnych kierunkach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także biorą czynny udział w życiu akademickim. Nie zabraknie ich również podczas Inauguracyjnego Tygodnia Uniwersyteckiego Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Osobistego. Rozmowę z studentami: Adrianem Brzezińskim, Patrycją Lorkowska i Julią Walczak można usłyszeć 15 kwietnia od godz. 13:00. Link do wydarzenia https://wsparcie.umk.pl/