Ogniwo nie pękło

fot. A. Romański

W niedzielę 28 marca podopieczni trenera Kamila Michalskiego rozegrali ostatnie spotkanie rundy zasadniczej 2. ligi koszykówki. W najbliższych tygodniach studenci rozpoczną rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Akademicy na własnym parkiecie podejmowali zespół Ogniwa Szczecin, który przed ostatnią kolejką plasował się na 4. miejscu tabeli.

Torunianie od początku spotkania postawili gościom trudne warunki. Pierwszą kwartę studenci Uniwersytetu rozstrzygnęli na swoją korzyść stosunkiem 23:18. W drugiej ćwiartce meczu górą byli Szczecinianie, którzy zdołali odrobić jeden punkt, wygrywając kwartę 17:16. Trzecia odsłona spotkania zakończyła się remisem 23:23.

Do ostatniej, decydującej części meczu zespół AZS UMK Toruń przystąpił w osłabieniu, aż trzech graczy zostało ukaranych za 5 przewinień. Na ławce byli zmuszeni usiąść Damian Chojnacki, Michał Samsonowicz i Jakub Sowa. Akademicy utrzymywali się na prowadzeniu do stanu 63:63, na 8 minut do zakończenia meczu. Niestety końcówka ostatniej partii spotkania należała do zawodników Ogniwa Szczecin, którzy na zakończenie rundy zasadniczej odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 90:85.

AZS UMK Toruń po rundzie zasadniczej uplasował się na 10. miejscu w tabeli, zaraz za zespołami z regionu Enea Astoria Bydgoszcz i Miasto Zakochanych Chełmno.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.