Siatkarskie trofea AMPiK

W ubiegłym tygodniu zainaugurowane zostały rozgrywki Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Siatkarze Uniwersytety 8. marca rywalizowali w Bydgoszczy, natomiast drugi turniej finałowy ligi środowiskowej w udziałem naszych siatkarek rozegrano 10. marca na hali Centrum.

Oba zespoły siatkarskie wygrały swoje turnieje finałowe. Mężczyźni zmierzyli się z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Trwający sezon siatkarki z pewnością przyczynił się do sukcesu akademików. W pierwszym meczu studenci dość gładko wygrali z drużyną UKW 2:0, w setach do 19 i 20. Drugi mecz finału wojewódzkiego przyniósł tie-break. Zawodnicy WSG wygrali pierwszy set do 21. Druga odsłona meczu bez apelacyjnie przypadła łupem UMK, który wygrał seta do 17. W ostatniej partii spotkania akademicy schodzili na przerwę techniczną przegrywając z WSG 1:8. Jednak doświadczenie zdobyte na parkietach 2. ligi zaowocowało zwycięstwem naszej drużyny.

W drugim turnieju finałowym siatkarki UMK spotkały się z zespołem WSG. Zawodniczki, grające na co dzień w 2. lidze siatkówki, nie dały szans bydgoskiemu zespołowi wzmocnionemu zawodniczkami Pałacu. Torunianki gładko zwyciężyły dwa sety do 15 i do 16.

Studentki i studenci UMK już 11 kwietnia rozpoczną rywalizację na szczeblu centralnym Akademickich Mistrzostw Polski.