Słabe rozdanie koszykarzy

Tym razem rywalizacja na parkiecie 2. ligi PZKosz przebiegała w środku tygodnia, akademicy w środę 03.03. podjęli drugi zespół Trefla Sopot.

Młody sopocki zespół już na początku meczu postawił trudne warunki studentom Uniwersytetu. W niespełna 3. minuty Trefl uzyskał pięciopunktową przewagę nad AZS UMK Toruń. Mimo pogoni akademików pierwsza kwarta zakończyła się ich przegraną 20:23.

W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie przeważali zawodnicy z Pomorza. Przed przerwą zespół Trefla zapewnił sobie już 10. punktową przewagę 32:42 (12:19).

Trzecia ćwiartka spotkania należała zdecydowanie do gości, którym udało się zdobyć po 5. minutach gry aż 20. punktów różnicy nad zespołem akademickim. Gracze AZS-u byli nieskuteczni w ataku, tracili w natarciu wiele piłek i słabo zaprezentowali się w obronie. Zawodnikom z Sopotu tę część meczu udało się zakończyć 47:59 (15:17).

W ostatniej części gry zawodnicy trenera Kamila Michalskiego rozpoczęli szaleńczy pościg o wyrównanie wyniku i za sprawą serii rzutów za 3. punkty odrobili stratę do 71:73. Niestety dwa faule akademików w końcówce gry i celne rzuty osobiste graczy Trefla ustaliły wynik spotkania na 71:76 (24:17).

W zespole AZS UMK Toruń najlepiej punktowali Michał Samsonowicz (29 pkt.) i Jakub Kondraciuk (17 pkt.), zaś w zespole trenera Janusza Kociołka – Łukasz Kalwa (19 pkt.) i Hubet Łatak (18 pkt.).