strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Łukasz Żebrowski w roli asystenta trenera reprezentacji Polski

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Łukasz Żebrowski został zaproszony na zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu przed eliminacjami do Mistrzostw Europy 2022. 

Wykładowca Centrum podczas zgrupowania kadry seniorskiej oraz dwumeczu z Portugalią będzie pełnił funkcję asystenta trenera. Futsalowa reprezentacja Polski, pod wodzą Błażeja Korczyńskiego i Łukasza Żebrowskiego rozpocznie drugą fazę eliminacji do mistrzostw Europy 2022 meczem Portugalią w Mafrze 29.01.2021 roku. Drugi mecz Portugalczycy, broniący tytułu rozegrają 3 lutego w Łodzi. 

Łukasz Żebrowski jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego o bogatej karierze sportowej w Pogoni Szczecin oraz reprezentacji Polski w futsalu. Jako kadrowicz rozegrał ponad 60 meczy. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską w Szczecinie i Toruniu. Obok zdobytych z zespołami szczecińskiej Pogoni i FC Toruń srebrnych i brązowych medali Mistrzostw Polski w futsalu dwukrotnie był laureatem plebiscytu Trener Roku Futsal Ekstraklasy. Asystent w UCS ma na swoim koncie trenerskim sukcesy międzynarodowe. Poprowadził Reprezentację Polski U-19 do sukcesu w Mistrzostwach Europy w 2019 roku w Rydze, gdzie młodzi futsaliści zajęli 3 miejsce.

 

pozostałe wiadomości