Ze sportu akademickiego

Kolejny weekend rozgrywek ligowy zakończony. W sobotę 23 stycznia siatkarki i siatkarze udali się na obce parkiety. Na hali Centrum oglądaliśmy siatkarzy.

Zespół koszykarzy rozegrał wyjazdowe spotkanie w Gnieźnie. Zawodnicy AZS-u ulegli drużynie Sklepu Polskiego MKK Gniezno 97:79 (23:21, 21:19, 26:18, 27:21). W pierwszej połowie spotkania gospodarze uzyskali jedynie 4-punktową przewagę, którą zwiększali w kolejnych dwóch kwartach. Niestety młodzi zawodnicy trenera Kamila Michalskiego zdecydowanie przegrywali w obronie, tracąc piłki „na własnej desce”. Najlepiej punktującymi byli Krystian Maćkiewicz (15 punktów), Michał Samsonowicz (13 punktów), Jakub Jagodziński (9 punktów).

Siatkarki AZS UMK Toruń kontynuują zwycięską passę. W meczu z niżej notowanym zespołem MKS Truso Elbląg, niezwykle ważnym ze względu na układ tabeli 2. ligi, odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo. Zawodniczki trenera Mariusza Soji zdecydowanie pokonały gospodynie w trzech setach 25:12, 25:13 i 25:11. Akademiczki zanotowały kolejne 3 punkty w tabeli i mają 11 punktów przewagi nad kolejnym zespołem.

Akademicy zmierzyli się z zespołem Hetmana Włoszczowa, a spotkanie było istnym rollercoasterem. Goście gładko wygrali pierwszy set do 16. W kolejnym górą byli zawodnicy AZS UMK Toruń, a set zakończono na przewagi 26:24. Trzecia odsłona meczu padła łupem Hetmana 25:20. Po czwartym secie, wygranym przez akademików 25:19, zespoły przystąpiły do batalii o 2 punkty.  Przegrany do 11 tie break zapewnił wyższą zdobycz punktową gościom z Włoszowej. Na koncie siatkarzy prowadzonych przez trenera Michała Tyburskiego notujemy jednak kolejny ważny punkt walce o dobrą pozycję wyjściową w play outach.