Srebrne medale Akademickich Mistrzostwach Świata w wioślarstwie

fot. źródło: https://www.facebook.com/962011700478362/photos/pcb.2099116753434512/2099114316768089/?type=3&theater

Studenci Uniwersytetu Patryk Przekopski (M2X), Bartosz Leszczynski (8+) i Filip Leszczynski (8+), srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostwa Świata w Szanghaju.

Chiński Uniwersytet Shanghai Jiao Tong gościł w tym roku najlepsze akademickie osady wioślarskie. Akademickie Mistrzostwa Świata, organizowane w 2018 roku przez International University Sports Federation (FISU) oraz  Federation of University Sports of China (FUSC), rozegrano w dniach 10–12.08.2018 roku. Zawody odbyły się na znanym z wielu imprez rangi światowej torze regatowym Shanghai Water Sports Center.

Srebrne medale mistrzostw wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn Mateusz Świętek i Patryk Przekopski – student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osada ustąpiła tylko zespołowi włoskiemu, osiągając doskonały czas 6:20.26, wyprzedzając zawodników z Południowej Afryki.

Niespełna cztery sekundy dzieliły polską ósemkę od zdobycia najwyższego lauru zawodów w Szanghaju. Osada w składzie z dwoma studentami Uniwersytetu Filipem Leszczyńskim i Bartoszem Leszczyńskim uzyskała czas 5:41.45 i uplasowała się na drugim miejscy, wyprzedzając osady włoską, amerykańską, holenderską i gospodarzy mistrzostw.

Patryk Przekopski, studiuje na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych kierunek Bezpieczeństwo narodowe. To czołowy zawodnik wioseł krótkich kadry młodzieżowej, członek ministerialnego programu „team100”, multimedalista i kilkunastokrotny Mistrz Polski, brązowy medalista AMŚ w 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata U23

Filip Leszczyński, student kierunku Sport i wellness na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska  Zawodnik wioseł długich, jeden z najlepszych zawodników kadry młodzieżowej, 14-krotny medalista i 9-krotny Mistrz Polski, brązowy medalista AMŚ w 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy U23.

Bartosz Leszczyński, studiuje kierunek Bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych, zawodnik wioseł długich, czołowy zawodnik kadry młodzieżowej. Brązowy medalista AMŚ w 2016 roku, uczestnik Mistrzostw Świata U23, multimedalista i kilkunastokrotny Mistrz Polski.