Wielki sukces torunianki na mistrzostwach Europy w Glasgow 2018

fot. PZTW. http://www.pztw.pl/aktualnosci/wiadomosci/785-mistrzostwa-europy-medalowa-sobota-bialo-czerwonych

Studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Katarzyna Zillmann w miniony weekend wywalczyła złoty medal w czwórce podwójnej kobiet podczas mistrzostw Europy organizowanych w Glasgow.

Jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe reprezentantów Polski podczas Mistrzostw Europy, które w 2018 roku odbyły się na szkockim torze regatowym Strathclyde, pozwoliły na zajęcie zajęli siódmego miejsca w medalowej klasyfikacji. Niezwykle cenny złoty medal wraz z Katarzyną Zillmann zdobyły: Maria Sprigwald, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska. Złoto dla polskiej osady zostało wywalczone w efektownym stylu. Polki szybko objęły prowadzenie, by wygrać z wielką przewagą. Druga na mecie była Ukraina, tracąc do Naszych rodaczek 2,94s.

To pierwsze złoto dla tej czwórki. Ten sam skład rok temu wywalczył srebro na mistrzostwach Świata w Sarasocie a w 2017 r. podczas mistrzostw Europy uplasowały się na 4. miejscu. Osada w takim składzie pływa dopiero drugi sezon, a już może pochwalić się niebagatelnymi osiągnięciami.

Katarzyna Zillmann

Mistrzostwa Świata:

• Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2015 – 1 miejsce w konkurencji czwórek podwójnych
  • Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2016 – 1 miejsce w konkurencji czwórek podwójnych
  • Mistrzostwa Świata 2017 – 1 miejsce w konkurencji czwórek podwójnych

Mistrzostwa Europy: