strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Aneta Rygielska po raz kolejny Mistrzynią Polski

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Aneta Rygielska, studentka kierunku sport i wellness, zdobyła tytuł mistrzowski podczas 20 Mistrzostw Polski, które odbyły się w tym roku w Wałczu. 

Zawodniczka toruńskiego Pomorzanina w walce finałowej skrzyżowała rękawice z Monią Serafin reprezentującą 06 Kleofas AZS AWF Katowice. 

Na dystansie trzech rund, słynąca z doskonałej techniki i taktyki walki torunianka, górowała nad zawodniczką AZS AWF Katowice szybkością, siłą i wytrzymałością. Studentka Uniwersytetu doskonale taktycznie rozegrała pojedynek finałowy.

W pierwszej rundzie Aneta Rygielska przeważała w dystansie, zadając szereg trafnych kombinacji ciosów po wolnym lewym prostym przeciwniczki. Katowiczanka była w stanie odpowiedzieć tylko nielicznymi, choć mocnymi, akcjami w zwarciu. Druga runda to przewaga Anety Rygielskiej, która kilkukrotnie przebiła się przez gardę przeciwniczki kombinacjami mocnych ciosów prostych, a jedna takich z akcji zaowocowała liczeniem Moniki Serafin. W tej rundzie studentka kierunku sport i wellnes postawiła na walkę kombinacyjną zmieniając raz po raz dystans do przeciwniczki. Szybka druga runda znacznie osłabiła zawodniczkę ze Śląska, która zmieniła taktykę w ostatniej rundzie pojedynku i tym razem wyczekiwała ataków Anety Rygielskiej. Zmiana taktyki w początkach rundy doprowadziła do kilku ostrych starć w zwarciu. Jednak już po chwili torunianka przejęła inicjatywę i kontynuowała walkę w dystansie, skutecznie operując lewym prostym.

Aneta Rygielska, laureatka tytułu najlepszego studenta-sportowca roku akademickiego 2018-2019, pewnie wygrała walkę finałową na punkty 5:0 i zdobyła 11 tytuł Mistrzyni Polski.  

pozostałe wiadomości