strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Medal Mistrzostw Europy Karoliny Karasiewicz

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłane

Studentki Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska znalazły się w składzie reprezentacji Polski na torowe Mistrzostwa Europy Elity, które rozegrano na torze w bułgarskim Plovdiv w dniach 11–15.11.2020 roku.

Po 32 minutach emocjonującej walki w wyścigu punktowym Karolina Karasiewicz przywiozła brązowy medal dla Polski. Zawodniczki miały do pokonania 100 okrążeń toru, na każdym 10-tym okrążeniu rozgrywano punktowany finisz. Studentka bezpieczeństwa wewnętrznego punktowała jako druga na pierwszej premii, dwukrotnie zajmowała trzecią i czwartą pozycję. Zawodniczka TKK Pacyfic Toruń jako jedna z czterech zdobyła dodatkowe 20 punktów za zdublowanie przeciwniczek. Ostatni finisz – podwójnie punktowany – Karolina Karasiewicz rozegrała na drugiej pozycji, zdobywając łącznie 35 punktów w wyścigu. Studentka wystąpiła też w scratchu, gdzie wywalczyła 10. miejsce. 

Patrycja Lorkowska zajęła 10. lokatę w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Studentka sport i wellnes wraz z koleżanką z reprezentacji Nikol Płosaj wywalczyły czwartą lokatę w madisonie.

pozostałe wiadomości