strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Złoto Anny Załęcznej w Coimbre!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Studentka Uniwersytetu złotą medalistką Europejskich Igrzyska Studentów w Judo, Uniwersytet 43. uczelnią w klasyfikacji medalowej Igrzysk, w których wzięło udział 117 europejskich szkół wyższych.

Ponowny sukces toruńskiej Judoczki w ramach Europejskich Igrzysk Studentów organizowanych w Coimbre w Portugalii. Na Igrzyskach wystartowali przedstawiciele 9 polskich uczelni wyższych. Anna Załęczna była jedyną studentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która reprezentowała Polskę w jednej z głównych konkurencji: judo, turniej rozgrywano w dniach 21-26.07.2018 roku. Anna Załęczna w kategorii +78 kg podejmowała kolejno zawodniczki Kate Sauders z Wielkiej Brytanii, Morgane Duchene z Francji i Rahel Krause z Niemiec. Wszystkie walki zakończyły się Ippon, a tytuł mistrzowski przyjechał wraz z Anną do Torunia. Złoty medal naszej reprezentantki pozwolił na sklasyfikowanie Uniwersytetu na 43. miejscu na 117 uczelni (stan na 26.07.2018 roku). 

W Igrzyskach brał również udział trener sekcji judo AZS UMK Toruń - Zbigniew Wojtowicz.

Anna Załęczna urodziła się 1995 roku w Toruniu, trenuje w Toruńskim Klubie Sportowym Judo, posiada Międzynarodowa Klasę Mistrzowską. Do największych swoich osiągnięć zalicza: Drużynowe Mistrzostwa Europy – 2 miejsce (Warszawa 23.04.2017 r.), Drużynowe Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Kazań, Rosja 24 kwietnia 2017 r.), Akademickie Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Coimbra, Portugalia 28 lipiec  2017 r.), Mistrzostwa Europy Juniorów – 2 miejsce (Oberwart Austria wrzesień 2015 r.) oraz Mistrzostwo Polski seniorów wrzesień 2016 r.


Studiuję na Uniwersytecie Mikołajka Kopernika w Toruniu, ponieważ chciałam zostać w Toruniu, a toruński Uniwersytet miał najciekawszą dla mnie ofertę edukacyjną oraz stypendialną dla sportowców. Kierunek studiów dlatego, że interesuje się podróżowaniem i geografią i wydawał mi się najbardziej interesujący z oferty Wydziału Nauk o Ziemi.

pozostałe wiadomości