strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Wspaniała walka Anety Rygielskiej

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Toruńska pięściarka, studentka kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne oraz sport i wellnes, wspaniale zaprezentowała się podczas gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night III, mecz reprezentacji narodowych Polska – Chorwacja.

W piątkowy wieczór (24.10.2020 r.) zawodnicy i zawodniczki walczyli w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, podczas międzynarodowego meczu pięściarskiego Polska – Chorwacja.

Aneta Rygielska weszła do ringu jako pierwsza w meczu w kategorii do 60 kg.  Torunianka, która ma na koncie 200 walk, zmierzyła się z Isidorą Djebnar.

Zawodniczka Pomorzanina Toruń zdobyła przewagę w pierwszych sekundach walki, narzucając rywalce swój styl walki – szybkość, dużą mobilność w ringu oraz celne ciosy. Aneta Rygielska zaprezentowała doskonałe przygotowanie techniczne oraz taktyczne w ringu, w szczególności pracę w dystansie i doskonały lewy prosty, poparte wieloma "soczystymi" kombinacjami ciosów, które raz po raz spadały na Chorwatkę. Po trzech, trzyminutowych rundach prowadzonych pod dyktando studentki Uniwersytetu, pewnie zwyciężyła z Isidorą Djebnar na punkty 3:0.

pozostałe wiadomości