Kolarskie medale Mistrzostw Polski

Pruszkowski welodrom gościł najlepsze kolarki i najlepszych kolarzy Polski podczas odbywających się w dniach 20–23 października Orlen Mistrzostw Polski Elity w Kolarstwie Torowym. Wcześniej od 16 do 18 października na torze rozegrano Mistrzostwa Polski LZS oraz juniorskie Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich.

W obu czempionatach wystąpiły studentki Uniwersytetu Patrycja Lorkowska i Anna Sagan, które są studentkami kierunku sport i wellness oraz studentka bezpieczeństwa wewnętrznego Karolina Karasiewicz.

W Mistrzostwa Polski LZS oraz juniorskich Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich to popis skutecznej jazdy drużynowej zawodniczek TKK Pacyfic Nestle Fitness Cycling Team, które odniosły zwycięstwo, natomiast w sprincie stanęły na drugim miejscu podium. W scratchu w kategorii U-23 brązowy medal wywalczyła Anna Sagan, która przywiozła jeszcze brąz w wyścigu eliminacyjnym U-23. W tej samej konkurencji Patrycja Lorkowska zajęła drugie miejsce. Najlepsza studentka-sportowiec ubiegłego roku akademickiego zwyciężyła w wyścigu punktowym w kategorii U-23.

Mistrzostwa Polski LZS były preludium przed głównym wydarzeniem – Orlen Mistrzostwami Polski Elity w Kolarstwie Torowym. Pierwszy dzień popularne Fitnesski rozpoczęły od zdobycia złotego medalu w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W zespole obok studentek UMK Karoliny Karasiewicz i Patrycji Lorkowskiej pojechały Karolina Kumięga, Paulina Pastuszek i Natalia Krześlak. Drugi dzień mistrzostw był równie łaskawy dla torunianek, choć z pewnością hojniejszy w indywidualne zdobycze medalowe. Karolina Karasiewicz wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, na drugim miejscu podium w elicie kobiet stanęła Patrycja Lorkowska, która tym samym sięgnęła po tytuł mistrzowski w kategorii U-23. Drugi wyścig tego dnia – sctrach – przyniósł srebrny medal studentce bezpieczeństwa wewnętrznego Karolinie Karasiewicz.