Ze sportu akademickiego

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny weekend i kolejne rozgrywki ligowe za nami. W piątek 16.10. i sobotę 17.10. na parkietach 2 ligi walczyły nasze zespoły AZS UMK Toruń.

W tym tygodniu niestety nie mamy dobrych wieści z sportowych aren ligowych, na których występowali akademicy.

W piątek studentki podjęły wicelidera tabeli 2 ligi kobiet UKS ZSMS Poznań. Pierwszy set zawodniczki AZS UMK Toruń gładko rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając do 16. W drugim secie już na samum początku poznanianki zdobyły znaczącą przewagę punktową i pomimo pogoni akademiczek zwyciężyły do 21. Trzecia odsłona meczu to wyrównana walka obu zespołów i końcowe zwycięstwo AZS UMK Toruń do 22. Niestety w czwartym secie wielkopolanki nabrały znowu wigoru i pokonały gospodynie do 21. Tie-break zakończył się wynikiem 15:8 na korzyść UKS ZSMS Poznań. Zawodniczki AZS UMK Toruń zdobyły kolejny cenny punkt i zajmują po 4 kolejkach 9 pozycję w tabeli.

Akademicy udali się na wyjazdowe spotkanie do Wielunia. Zespół WKS-u plasuje się w czołówce tabeli 2 ligi. Zawodnicy z Wielunia zaprezentowali naprawdę wysoki pozim gry, któremu AZS UMK Toruń nie sprostał i tym samym odebrali bolesną lekcję siatkówki ulegając 0:3. Kolejno w setach nasi siatkarze zdobyli 8, 16 i 23 punktów. Siatkarze toruńskiego AZS-u zajmują ostatnie miejsce w tabeli 2 ligi.

Oba zespoły siatkarskie AZS UMK Toruń debiutują w 2 lidze PZPS. Szczególnie dla naszych zawodniczek i zawodników jest to zupełnie nowe doświadczenie, odmienny od regionalnego poziom sportowy. Sztaby szkoleniowe są dobrej myśli, jesteśmy w początkowej fazie sezonu i odbieramy naukę w wyższej klasie rozgrywkowej, jak każdy beniaminek-debiutant.  Kibice liczą w niedługim czasie na przełamanie niefortunnej serii - #LetsGoUMK!

W sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni przed ekranami byli niestety świadkami porażki naszych koszykarzy. Zawodnicy z bordowym gryfem na piersi podjęli drużynę Sklep Polski MKK Gniezno. Mecz zakończył się zwycięstwem gnieźnian 90:67 a akademicy dominowali tylko w początkowej fazie meczu. Najlepiej punktowali Krystian Maćkiewicz (17 pkt, kierunek medioznawstwo), Michał Samsonowicz (10 pkt, kierunek zarządzanie), Jakub Kondraciuk (10 pkt, kierunek psychologia) i Jakub Jagodziński (9 pkt, kierunek prawo).

Sezon 2020/2021 nie zaczął się dla naszych koszykarzy zbyt dobrze. Po trzech kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli 2 ligi. Jednak nie załamujemy rąk, to dopiero 3 kolejka rozgrywek, bierzemy się do pracy.

#LetsGoUMK! Stawiamy na sport akademicki, na studentów naszego Uniwersytetu! Gorąco im kibicujemy i zachęcamy do wytrwałości i walki o każdy punkt!