Mistrzyni Polski – Katarzyna Ekwińska

fot. A. Romański

Katarzyna Ekwińska zachwyca formą! Studentka architektury wnętrz zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski w dyscyplinie wspinaczka sportowa.

Katarzyna Ekwińska tryumfowała wśród seniorek w konkurencji prowadzenie. Konkurencja polega na osiągnieciu „TOP-a”, czyli dotarciu na szczyt 15-metrowej ściany wspinaczkowej. Na zmagania z trudnościami ściany zawodnicy mają tylko 6 minut i oczywiście nie każdy osiąga TOP-a. Po odpadnięciu od ściany wspinaczowi zalicza się ostatnią wysokość.

W konkurencji bouldering studentka Uniwersytetu stanęła na drugim miejscu seniorskiego podium. Katarzyna Ekwińska już w początkowej fazie zawodów popisała się błyskotliwym flashem, który według ekspertów „był krokusem na tle śniegów”. Ściany w tej konkurencji są trudne i krótkie, do tego stopnia, że za boulder można uznać nawet jednoruchowe pokonanie problemu skalnego.