strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Władze Uniwersytetu na Europejskich Igrzyskach Studentów

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Podczas Europejskich Igrzysk Studentów w portugalskiej Coimbra dyskutowano na temat organizacji i modelu zarządzania sportem akademickim. Uniwersytet w dyskusji reprezentowali Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK prof. dr hab. Piotr Błajet

W dniach 14-15 lipca 2018 r. w Coimbra odbyła się konferencja naukowa pt. Organization and Management Model of University Sport. Spotkanie to organizowane było na jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie – Universityt of Coimbra. Celem konferencji był otwarty dyskurs na temat organizacji i rozwoju sportu akademickiego. Jednym z kluczowych elementów konferencji był zaplanowany na 14 lipca 2018 r. godz. 10:30 – 12:30 panel dotyczący kariery dwutorowej studentów-sportwoców. W obradach dotyczących rozwoju sportu i kariery dwutorowej studentów-sportowców wzięła udział Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK prof. dr hab. Piotr Błajet. Oboje wzięli również udział w uroczystym Otwarciu Igrzysk Studentów, jakie odbyło się 15.08.2018 r.

W dniach 15-28 lipca w portugalskiej Coimbra odbywać się będą Europejskie Igrzyska Studentów. To już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Zawodnicy z ponad 40 krajów będą rywalizowali w dziewięciu dyscyplinach obowiązkowy oraz czterech dodatkowych w tym judo. Nasza studentka – Anna Załęczna po raz drugi będzie miała przyjemność brać udział w Igrzyskach i reprezentować UMK na imprezie międzynarodowej. Na tegoroczne zawody Akademicki Związek Sportowy wystawił reprezentacje liczącą ok. 150 osób z 21 uczelni.Organizatorem obu imprez jest Europejska Federacja Sportu Studenckiego ( EUSA).

pozostałe wiadomości