strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Katarzyna Zillman i Mirosław Ziętarski na czołowych miejscach w Mistrzostwach Europy

Zdjęcie ilustracyjne
fot. PZTW – J. Kowacic

Wioślarski czempionat o prym na Starym Kontynencie został rozegrany w Poznaniu. Tor regatowy – poznańska Malta – gościła najlepsze osady Europy w dniach 8–11.10.2020 roku. W regatach wzięła udział trójka naszych studentów-sportowców Katarzyna Zillmann, Paulina Grzella i Mirosław Ziętaraski.

Miejsca w czołówce potwierdzili Katarzyna Zillmann (kierunek socjologia) i Mirosław Ziętarski (student bezpieczeństwa narodowego). Nieco gorzej spisała się Paulina Grzella (studentka turystyki i rekreacji).

Katarzyna Zillmann zdobyła brązowy medal, zaś Mirosław Ziętarski uplasował się na 4. miejscu, Paulina Grzella na 7. miejscu. Komentarzem na gorąco podzielił się z nami Maciej Karczewski, sędzia FISA:

Czwórka podwójna kobiet z naszą Kasią Zillmann tym razem z brązowym medalem. Same dziewczyny liczyły chyba na medal z bardziej szlachetnego kruszcu, ale w takim rezerwowym składzie trenują dopiero chwil parę, a brak niezwykle silnej Marysi na drugiej dziurze, pozwolił jedynie na brąz. Rozmawiałem z naszymi Kochanymi Babami po wyścigu, były zadowolone, że medal, ale Kobi powiedziała mi z zadziornym uśmiechem, że dziewczyny lubią brąz, ale tylko w tym roku… Oby Tokio było bez kontuzji i szczęśliwsze.

Dwójka podwójna z naszym Mirkiem Zientarskim i Mateuszem Biskupem, na najgorszym czwartym miejscu. Szkoda, bo wszyscy liczyliśmy na podium, ale w konkurencji dwójek podwójnych, zawsze czołówka jest bardzo blisko siebie i tym razem zwyczajnie wystarczyło na miejsce tuż za pudłem. Ale to niespotykanie waleczni goście, o niezwykłej wydolności i jestem pewien, że ich czas nadejdzie w olimpijskim finale w Tokio już za rok.

Nasza czwórka długa pań, w zmienionym składzie w wyniku rowerowych kontuzji i innym ustawieniu miejsc w osadzie niestety nie weszła do finału A. Dziś po analizach i w niesamowicie bojowym nastawieniu, dziewczyny wygrały w pięknym stylu finał B, są 7 i myślę, że nie zbyt szczęśliwe z miejsca, ale kończą sezon wygranym wyścigiem, a to zawsze dodatkowa motywacja do ciężkiej pracy zimą.

Słowem Mistrzostwa Europy organizacyjnie doskonałe, sportowo bardzo dobre, pogodowo super, oby także pandemicznie bez konsekwencji i kwarantanny.

Składy osad:

  • Katarzyna Zillmann, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Boruch (W4x)
  • Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski (M2x)
  • Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Paulina Grzella (W4-)

pozostałe wiadomości