Patrycja Lorkowska i Anna Sagan brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy U23

fot. UEC - Union Européenne de Cyclisme

Studentki Uniwersytetu sięgnęły po medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy.  Zawody są rozgrywane w dniach 8—13 października na włoskim welodromie w Fiorenzuoli.

Uczestniczki Programu kariera dwutorowa student-sportowiec znakomicie zaprezentowały się w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Zawodniczki miały do pokonania na torze 4 km. W tym widowiskowym wyścigu biorą udział dwie czteroosobowe drużyny, startujące na przeciwległych prostych. Czasem drużyny jest czas trzeciej zawodniczki na mecie.

Najlepsza studentka-sportowiec Uniwersytetu Patrycja Lorkowska wraz z koleżanką z kierunku sport i wellness Anną Sagan wywalczyły brązowy medal młodzieżowego, europejskiego czempionatu. Obie studentki na co dzień reprezentują TKK Pacyfic Toruń.

W składzie brązowych medalistek pojechały: Karolina Kumięga, Karolina Lipiejko, Patrycja Lorkowska, Wiktoria Pikulik, Anna Sagan.