Ponad 100 punktów na otwarcie sezonu koszykarskiego

fot. D. Konieczka

Mecz otwarcia 2. ligi PZKosz rozegrano 4.10.2020 roku na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. Akademicy zgotowali kibicom nie lada emocje, jednak pomimo zdobycia 106 punktów ulegli w końcówce meczu Akademii Marynarki Wojennej Asseco Arka Gdynia sześcioma punktami.

Pierwsza kwarta spotkania toczyła się pod dyktando gości. Zawodnicy z Gdyni uzyskali bezpieczne prowadzenie, zaś akademicy próbowali niwelować straty. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się 10-punktowym zwycięstwem AMW Gdynia 39:29. Druga część należała do gospodarzy i zakończyła się wygraną 27:24. Po przerwie toruńscy akademicy ponieśli porażkę 20:27.

Przed ostatnią kwarta meczy wydawać się mogło, że AMW Gdynia pewnie rozstrzygnie spotkanie na zwoją korzyść. Jednak zawodnicy AZS UMK Toruń postawili trudne warunki. Zaczęła się pogoń punktowa. Raz po raz goście tracili piłkę w świetnie funkcjonującej w tej części meczu obronie, a studenci przekuwali to na cenne punkty. Na pięć minut do końca spotkania wynik był otwarty, a oba zespoły zdobyły już po 100 punktów. Niestety końcówka spotkania i cztery przewinienia gospodarzy doprowadziły do przegranej z AMW Asseco Arka Gdynia 106:112.

Studenci Uniwersytetu rozegrali znakomity, zacięty mecz. Zespół akademicki tradycyjnie zagrała pod wodzą trenera Kamila Michalskiego i asystenta Macieja Deręgowskiego. Na wyróżnienie zasługują Michał Samsonowicz – student pierwszego roku zarządzania oraz student drugiego roku psychologii Jakub Kondraciuk. Pierwszy ze studentów popisał się niesamowitą zdobyczą 46 punktów, zaś jego starszy kolega 27 punktów. Podporą zespołu byli nasi doświadczeni zawodnicy kapitan AZS UMK Toruń – koszykarze Zbigniew Malinowski (11 punktów) i Adam Lisewski (6 punktów).