strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Nasi wioślarze na podium

Zdjęcie ilustracyjne
Złoci medaliści III Pucharu Świata: Mirosław Ziętarski (z lewej) i Mateusz Biskup fot. J. Kowacic www.pztw.pl

Wioślarze AZS UMK Katarzyna Zillman i Mirosław Ziętarski stanęli na podium III Pucharu Świata, który odbył się w dniach 13-15 lipca w Lucernie (Szwajcaria).

Zillman i Ziętarski należą do najbardziej utytułowanych studentów-sportowców z UMK. Ziętarski, student bezpieczeństwa narodowego, zdobył w ubiegłym roku tytuł wicemistrza świata i wicemistrza Europy w dwójce podwójnej, a na igrzyskach w Rio de Janeiro zajął czwarte miejsce w konkurencji czwórki podwójnej. Zillman, studentka turystyki i rekreacji oraz ochrony środowiska, to ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w czwórce podwójnej.

W zakończonych zawodach pucharu świata Mirosław Ziętarski wraz z Mateuszem Biskupem zwyciężyli w dwójkach podwójnych.  Do finału awansowali z trzecim czasem wśród wszystkich startujących. W zwycięskim dla biało-czerwonych starciu fenomenalnie finiszowali uzyskując czas 6:18.86. Drugie miejsce zajęli Niemcy (6:19.80), brąz przypadł w udziale Szwajcarom (6:20.15).

Kobieca osada w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann zdobyła srebrny medal w czwórkach podwójnych. W decydującej walce zawodniczki z Polski niemal od samego początku zajmowały drugą pozycję. Do mety dotarły z czasem 6:29.28 ustępując tylko Niemkom (6:27.28). Na III miejscu uplasowały się Holenderki (6:31.04).

Student kierunku sport i wellness UMK Robert Fuchs wystąpił w finale B męskich ósemek ze sternikiem. Osada biało-czerwonych (oprócz reprezentanta UMK w składzie znaleźli się: Mateusz Wilangowski, Zbigniew Schodowski, Ryszard Ablewski, Piotr Juszczak, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski, Mikołaj Burda i Daniel Trojanowski) uzyskała czas 5:41.87 i zajęła w tej rywalizacji drugie miejsce.

Wioślarze z UMK przygotowują się teraz do dwóch ważnych imprez: mistrzostw Europy w Glasgow (2-5 sierpnia) i mistrzostw świata w Płowdiw (9-16 września).

pozostałe wiadomości