strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Tytuł Mistrzyń Polski w jeździe drużynowej na czas obroniony!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

W miniony weekend do medalowego worka studentki Uniwersytetu, popularne Fitnesski, dorzuciły sześć medali Mistrzostw Polski w tym dwa te najcenniejsze złote.

W Godzieszach Wielkich w dniach 26-27 września rozegrano Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynami na czas.  Pierwszego dnia świetnie spisały się duety Karolina Karasiewicz (kierunek bezpieczeństwo narodowe), Patrycja Lorkowska (kierunek sport i wellness) oraz druga para Paulina Pastuszek wraz z Anną Sagan (kierunek sport i wellness) meldując się kolejno na drugim i trzecim miejscu w elicie kobiet. Ponadto Paulina i Anna wywalczyły złote medale w kategorii orliczek.

W niedzielę 27 września, rozegrano jazdę drużynową na czas. Na starcie w walce o mistrzostwo stanęły dwie drużyny Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific.  Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły orliczki w składzie: Natalia Krześlak, Kamila Pastuszek, Maja Gondek i Emilia Miller.
Ostatnie do rywalizacji przystąpiły obrończynie tytułu sprzed roku: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Paulina Pastuszek i Anna Sagan. Fitnesski zgodnie współpracując pokonywały kolejne odcinki trasy zwiększając przewagę nad rywalkami. Na mecie zameldowały się z czasem 49 minut 36 sekund, o 24 sekundy poprawiając rezultat z ubiegłego roku, oraz pewnie wygrywając tą konkurencje. Tym samym Torunianki obroniły tytuł Mistrzyń Polski w jeździe drużynowej na czas.

Jeszcze w październiku będziemy mogli kibicować naszym studentkom podczas:

  • 8-13 październik- Młodzieżowe i Juniorskie Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, Fiorenzuola, Włochy
  • 16-18 październik- Mistrzostwa Polski LZS na torze w Pruszkowie
  • 20-23 październik- Mistrzostwa Polski elity w kolarstwie torowym

pozostałe wiadomości