strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Wioślarze walczą o medale Pucharu Świata!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. www.facebook.com/WorldRowing/

Rywalizacja w ramach Pucharu Świata rozpoczęła się dziś w godzinach rannych. Zakończenie i podsumowanie zawodów już w najbliższą niedzielę.

Od 13 lipca 2018 roku, szwajcarska Lucerna staje się światową stolicą wioślarstwa. To właśnie tam rozpoczyna się III Puchar Świata. W zawodach brać będzie udział ponad 600 zawodników z 37 krajów świata. Również zawodnicy toruńskiego AZS UMK i studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wezmą w nich udział! W powołanym składzie znaleźli się m.in.: Robert Fuchs, Mirosław Ziętarski, Katarzyna Zillamnn.

Wszyscy Nasi zawodnicy wylecieli do Lucerny już we wtorek. Dobry humor i pozytywne nastawienie dopisuje całej reprezentacji Polski. Warto dodać, że na poprzednich edycjach Pucharu Polski, reprezentanci naszego kraju pokazywali się zawsze z dobrej strony, zdobywając medale. Mamy nadzieje, że III Puchar Świata będzie równie owocny. Wspomniane zawody są bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Wszystkim Naszym zawodnikom życzymy powodzenia, szczególnie, że walka o medale pucharu przełoży się na miejsca w kadrze na Mistrzostwa Świata.

pozostałe wiadomości