strona www Narodowej Reprezentacji Akademickiej
Kontakt ul. Św. Józefa 17, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 49 56
e-mail: ucs-sekretariat@umk.pl

Prestiżowy sprawdzian przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi w Coimbra 2018

Zdjęcie ilustracyjne
fot. nadesłana

Anna Załęczna otrzymała oficjalną nominację na Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów!

W Jekaterynburgu w dniach 16–19 lipca odbędą się się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów. Do reprezentacji Polski została powołana Anna Załęczna, zawodniczka Toruńskiego Klub Judo. Studentka Uniwersytetu na kierunku turystyka i rekreacja będzie reprezentować Polskę w kategorii plus 70 kg. W Jekaterynburgu wystąpi łącznie jedenaścioro zawodniczek i zawodników z Polski.

Powołanie na te prestiżowe, drużynowe mistrzostwa będzie dla Anny Załęcznej ostatnim występem przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi (European Universities Games). Czwarte już Igrzyska odbędą się między 15–28 lipca 2018 roku w portugalskiej Coimbra. Rywalizacja na matach będzie trwała w dniach 21–26 lipca. Do Portugalii poleci również trener sekcji Uniwersytetu Zbigniew Wojtowicz.

Europejskie Igrzyska Studenckie odbywają się na przemian z Akademickimi Mistrzostwami Europy w cyklu dwuletnim. Ideą Igrzysk jest rozegranie większości dyscyplin akademickich w jednym mieście pierwsze odbyły się w 2012 roku w Cordobie, drugie w 2014 roku w Rotterdamie, a trzecie w roku 2016 w Zagrzebiu i Rijece.

Anna Załęczna urodziła się 1995 roku w Toruniu, trenuje w Toruńskim Klubie Sportowym Judo, posiada Międzynarodowa Klasę Mistrzowską. Do największych swoich osiągnięć zalicza: Drużynowe Mistrzostwa Europy – 2 miejsce (Warszawa 23.04.2017 r.), Drużynowe Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Kazań, Rosja 24 kwietnia 2017 r.), Akademickie Mistrzostwo Europy – 1 miejsce (Coimbra, Portugalia 28 lipiec  2017 r.), Mistrzostwa Europy Juniorów – 2 miejsce (Oberwart Austria wrzesień 2015 r.) oraz Mistrzostwo Polski seniorów wrzesień 2016 r.


Studiuję na Uniwersytecie Mikołajka Kopernika w Toruniu, ponieważ chciałam zostać w Toruniu, a toruński Uniwersytet miał najciekawszą dla mnie ofertę edukacyjną oraz stypendialną dla sportowców. Kierunek studiów dlatego, że interesuje się podróżowaniem i geografią i wydawał mi się najbardziej interesujący z oferty Wydziału Nauk o Ziemi.

pozostałe wiadomości