Dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiego

Mogileński turniej otwarcia (19.09.2020 r.) był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 26 września rozgrywkami 2. ligi siatkówki kobiet. Akademiczki zaprezentowały dobrą formę, a ich rywalkami były najsilniejsze drużyny 2. i 3. ligowe.

Studentki w grupie spotkały się z Czarnymi Słupsk, ZSMS Poznań i gospodyniami turnieju Sokół Mogilno – najsilniejszą drużyną 2. ligi, która będzie z pewnością pretendować do wyższej klasy rozgrywkowej.
Pierwsze dwa mecze podopieczne trenera Mariusza Soja rozstrzygnęły na swoją korzyść. 2:1 z ZSMS Poznań, w setach 25:22, 23:25, 15:13, a z Czarnymi Słupsk 2:0 w setach 25:15, 25:13.
Zawodniczki AZS UMK Toruń po walce w setach do 18 i do 21 musiały uznać wyższość gospodyń turnieju, które nie tyko wygrały grupę ale i całe zawody.

Ostatecznie nasz zespół zajął 4. miejsce, przegrywając w fazie finałowej po zaciekłej walce z UKZPS Kościan.

Trener Mariusz Soja nie krył radości z wyniku jak również zadowolenia z zespołu i ostatecznego wyniku.